Liberec chce Sýkoru i na podzim. Pořád to prý není on a když se vrátí do Slavie teď, bude mít velké problémy

Liberec chce Sýkoru i na podzim. Pořád to prý není on a když se vrátí do Slavie teď, bude mít velké problémy

Slovan Liberec se ještě pořád může podívat do evropských pohárů. Ve Finále MOL Cupu však bude potřebovat pomoc Slavie a pak bude muset doufat, že uspěje v podještědském derby a že Baník zaváhá v Plzni.

Náročný trenér severočeského souboru Zsolt Hornyák čekal od svých svěřenců v nadstavbové části i tak více. Čtyři body ze čtyř duelů a pouhý jeden gól se mu zdá moc málo...

Byť je v kádru Libor Kozák, který je bezpečně nejlepším střelcem libereckého jara, o bývalého českého reprezentanta může klub ze stadionu U Nisy zase přijít. Také proto volá kouč po masivním zvýšení ofenzivní konkurence.

"Efektivita nás trápí celou sezonu. Systém, který hrajeme, je dobrý, ale potřebujeme mít kvalitu. Kdyby Plzeň měla čtyři gólové šance jako my, troufnu si tvrdit, že nám z nich dá čtyři góly. Je to střelba do vlastních řad, ale nebudeme si lhát. Pokud chceme hrát o poháry, potřebujeme víc rozdílových hráčů jako Libor Kozák, aby táhli ty ostatní. Musa může být do budoucnosti podobný typ jako Kozák, ale zatím to teprve zkouší," citoval server idnes.cz slova libereckého kormidelníka, který tím nepřímo spílal ostatním útočným borcům.

Zmíněný Kozák má kontrakt jen do konce června, brzy tak bude volný. "Nad Kozákem je otazník, záleží na tom, jak se dohodne s libereckým vedením. Já bych samozřejmě chtěl, aby u nás pokračoval," informoval nadřízený Nguyena, Breiteho, Karafiáta a spol.

A jak to vypadá se středoplařem Janem Sýkorou, který ve městě hostuje ze Slavie a v průběhu jara stači zasáhnout do sedmi duelů? "Pro něj i pro nás by bylo lepší, aby nám ho nechali ještě na půl roku. Pořád to není ten Sýkora, který před časem z Liberce odcházel do Slavie. Naplno se ještě neotevřel. Ve Slavii je obrovská konkurence, a když se vrátí teď, bude mít velké problémy se prosadit," zakončil idnes.cz citovaný šestačtyřicetiletý slovenský odborník, jenž vedl před příchodem do české ligy Luch Vladivostok.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.