PSG zacinkalo měšcem a Mbappého přesvědčilo k setrvání v Paříži, hlásí Emery

PSG zacinkalo měšcem a Mbappého přesvědčilo k setrvání v Paříži, hlásí Emery

Kylian Mbappé za sebou má fantastickou sezonu v dresu Paris Saint-Germain. Je ovšem otázkou, jestli nebyla poslední. O služby dvacetiletého francouzského kanonýra se totiž zajímají přední evropské celky v čele s Realem Madrid a právě na San Bernabéu by se bývalý forvard Monaka moc rád vydal.

Mbappé před několika dny vypustil do světa zprávu, že možná nastal ten pravý čas na nový projekt. Co to znamená, bylo hned všem jasné. Nyní je otázkou, jestli se vedení čerstvého mistra Ligue 1 podaří Mbappého přesvědčit, aby svůj názor na odchod změnil.

Podle někdejší kouče PSG Unaie Emeryho se to povedlo a klíčový muž ofenzivy pařížského celku zůstane v Parku princů. Sám španělský trenér přitom uvedl, že světový šampion z loňského roku měl o přesun do Realu eminentní zájem, to už je ale prý minulostí.

„Šlo o hodně sledovanou věc. Každý tlačil na PSG, já zase mluvil s Kylianem i jeho otcem, abych je přesvědčil k setrvání v Paříži. Kromě Realu byla ve hře i Barcelona, ale nakonec se nám ho podařilo přesvědčit, že to, co se v PSG buduje, má budoucnost. Samozřejmě jsme ale museli na stůl položit i nějaké peníze,“ řekl Emery.

Mbappé přišel do Paříže v srpnu 2017 za 180 milionů eur. Od té doby nasázel ve všech soutěžích 59 branek, včetně letošních 32 v nejvyšší francouzské lize.