CR7 chce Mourinha do Juventusu!

CR7 chce Mourinha do Juventusu!

Další italský titul, další neúspěch v Lize mistrů. V případě Juventusu Turín se nabízí jistá paralela s Paris Saint-Germain. I francouzský celek jasně válcuje konkurenci na domácí scéně, na té mezinárodní však na úspěch marně čeká a nepomáhají ani příchody velkých jmen. V případě PSG Neymara s Mbappém, v Turíně pak zase Cristiana Ronalda. Na lavičce po této sezoně skonči kouč Massimiliano Allegri a začíná se spekulovat o jeho nástupci. Hvězdný Portugalec má jasno. Chce, aby starou dámu vedl jeho krajan, se kterým se v minulosti již potkal.

Pokud jsou tyto informace pravdivé, šlo by o velkou věc. Allegri je jeden z nejúspěšnějších koučů Juventusu v historii. Pod jeho vedením italský gigant získal pětkrát v řadě mistrovský titul, čtyřikrát ovládl Copa Italia a dvakrát Italský superpohár. Jen ta ušatá trofej pro šampiona Ligy mistrů mu unikla. Dvakrát během pěti let došel s klubem až do finále, ale ani jednou nemohl slavit.

Vedení klubu nyní bude usilovně hledat nástupce a s možným řešením už přispěchala největší hvězda týmu Cristiano Ronaldo. Portugalský šutér, který měl dotáhnout Juventus ke kýženému úspěchu v Champions League, by si na lavičce přál Josého Mourinha. Se svým krajanem se potkal již během působení v Realu Madrid a nyní by si spolupráci rád zopakoval. Zajímavým faktorem je Jorge Mendes, který zastupuje nejen Ronalda, ale i bývalého kouče Chelsea nebo Porta.

Mourinho je v současné době bez angažmá, když ho v průběhu sezony propustil Manchester United. S italským fotbalem už má portugalský kouč bohaté zkušenosti. V minulosti totiž úspěšně vedl Inter Milán, se kterým získal ceněný treble. Ale právě spojitost s Interem by mohla být na obtíž. Rivalita mezi oběma celky je totiž obrovská.