Trpišovský vyhlíží start Baroše, Páník spoléhá na tlak

Trpišovský vyhlíží start Baroše, Páník spoléhá na tlak

Ještě nikdy v novodobé historii nezískala Slavia double. Nyní mají sešívaní velkou šanci. O víkendu definitivně ztvrdili mistrovský titul, ve středu pak mohou získat i triumf v MOL Cupu. Poslední překážkou bude Ostrava. Podaří se Pražanům završit letošní výjimečnou sezonu další trofejí?

Přitom právě v Ostravě po bezbrankové remíze mohli červenobílí slavit titul. Po pár dnech si to oba celky rozdají znovu. "Finále bude úplně jiný zápas. Před utkáním v Ostravě jsme si zdůrazňovali, že musíme vyhrát, ale svým způsobem šlo hlavně o to nedostat gól. V Olomouci to bude trochu jiné, tam gól dát musíte, abyste vyhráli. Myslím, že to bude otevřené. Myslím si, že bude hrát Bary (Milan Baroš), ten tomu dodá grády,“ vyhlíží start někdejšího reprezentanta trenér červenobílých Jindřich Trpišovský.

„Ostrava má skvělé zkušené hráče, kteří umí ten jeden zápas o všechno, mají spoustu trofejí. Určitě to bude těžké. Oslavy titulu byly mírné, všichni si uvědomujeme, že to ještě chceme dotáhnout. Chceme dvě trofeje, Slavia získala double naposledy za protektorátu. Je to strašná doba,“ doplnil kouč čerstvého mistra.

Proti němu bude na trenérské lavičce sedět Bohumil Páník. Pro Baník je triumf v poháru poslední šancí na účast v pohárové Evropě. „ Je to buď a nebo. Druhé místo nic neznamená. Ovace jsou jen pro vítěze. Slavia má dneska obrovsky silný tým, ale ten jeden zápas je vždy tlak na obě mužstva stejný, a kdo to líp zvládne v hlavách, vyhraje. Slavia má více utkání výborných než špatných, široký kádr, obrovsky silný tým. Po většinu zápasů je jejich centrální postavou Souček a obranná dvojice, která se stabilizovala a je těžko průchozí,“ je si vědom síly soupeře.

„Ale je to jeden zápas. Rozhodne daný moment, daná forma, jaké rozpoložení bude v momentě zápasu. Naši fanoušci navíc přijedou v obrovském počtu a to nám taky pomůže. V lize jsme Slavii doma na podzim dokázali porazit. Ukázalo to, že nikdo není předem poražený ani vítěz, tak to bude i v poháru. Věřím, že konečně dáme gól třeba v ten pravý moment,“ uzavřel Páník.