Bořil před Baníkem: Snad to nesklouzne do války. Záleží na tom, jak bude pískat rozhodčí, jestli bude věci pouštět nebo ne

Bořil před Baníkem: Snad to nesklouzne do války. Záleží na tom, jak bude pískat rozhodčí, jestli bude věci pouštět nebo ne
OBSAHUJE VIDEO

Osmadvacetiletý krajní bek Jan Bořil už je se Slavií dvojnásobným mistrem a uprostřed pracovního týdne může být také dvojnásobným vítězem poháru. Na Andrově stadionu k tomu bude třeba přetlačit Baník. Jak vůbec hovořil bývalý zadák Viktorie Žižkov či Mladé Boleslavi o nejbližším ostravském protivníkovi?

O tom, jaká byla poslední remíza s Baníkem...

"Nedělní zápas byl pro mě samotného obtížný, Baník hrál na pět obránců. Těžko jsme se dostávali k jejich bráně, a když se nám to povedlo, neproměňovali jsme šance. Soupeř hrál hodně defenzivně, byl to těžký zápas, my jsme byli nervózní. Chtěli jsme za každou cenu neprohrát a získat alespoň ten potřebný bod, abychom měli titul a mohli jsme se plně soustředit na středeční finále."

O tom, že se s oslavami čeká...

"Oslavy zatím žádné nebyly, jsme plně připraveni na zápas. Abych řekl pravdu, byl jsem nervózní, což ale byl asi každý. Spánek je u mě docela v pohodě, jsem ale rád, že jsme udělali první krok a získali titul. Bylo to přání nás všech, teď navíc můžeme získat i double. To nejtěžší z nás ale už spadlo."

O tom, že je na olomoucké finále řádně natěšen...

"Hraje se na krásném stadionu, bude vyprodáno. Je to jedině dobře, před plným stadionem se hraje krásně. Myslím si, že atmosféra bude fantastická, jak od našich fanoušků, tak od Baníkovců. Snad nikdo nevtrhne na hřiště. Věřím ale, že vše proběhne v naprostém klidu. Myslím si, že to bude podobný zápas jako v neděli. My ale už nebudeme tak nervózní, finále jsme hráli i minulý rok. Díky střetu s Jabloncem tak máme větší zkušenosti než soupeř. To je pro nás možná menší výhoda. Uvidíme, jak Baník nastoupí, v neděli se jim hra na pět obránců osvědčila. My se na utkání samozřejmě dobře připravíme a uděláme vše pro to, abychom jej vyhráli."

O tom, že by mohla být Haná svědkem pohledného fotbalu...

"Doufám, že zápas nesklouzne do války. Záleží na tom, jak bude pískat rozhodčí, jestli bude věci pouštět nebo ne. Já doufám, že se bude hrát fotbal, bude hodně šancí a budou padat góly. Proto fotbal hrajeme, snad to bude hezké finále. Bude jen na nás, jak se s tím popasujeme. Když budeme produktivní a dáme góly, tak se vůbec nebojím toho, že bychom nevyhráli."