Sešívaní už by podle Jiránka žádného dalšího útočníka brát neměli. Měli by jim stačit Júsuf, Tecl a Matoušek

Byť by si sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar dokázal představit pokračování Tomáše Součka v sešívaném dresu také v dalších měsících, veterán z Olympie Radotín by českému reprezentantovi naopak doporučoval odchod.

Sešívaní už by podle Jiránka žádného dalšího útočníka brát neměli. Měli by jim stačit Júsuf, Tecl a Matoušek

"Být na jeho místě, šel bych do zahraničí. Je to něco úplně jiného, další krok v kariéře," uvedl na webu iSport.cz brzy čtyřicetiletý zadák, jenž získal v roce 2002 titul mistra Evropy do jednadvaceti let.

Vytáhlý záložník už byl v poslední době spojován s celou řadou klubů včetně těch z TOP 5 evropských soutěží, podle bývalého reprezentanta by však nemě opovrhovat například ani ruskou Premier League...

Sám přitom oblékal trikot Spartaku Moskva, Tomu Tomsk nebo Těreku Groznyj. "Proč by neměl jít tam? Zenit, Spartak Moskva nebo Krasnodar jsou špičkové týmy, ať se v nich ukáže," pokračoval v Deníku Sport někdejší obránce Regginy, Birminghamu, Liberce, Příbrami či Dukly.

S odchodem jsou spojováni i stopeři Michael Ngadeu z Kamerunu a Simon Deli z Pobřeží slonoviny. Zatímco první jmenovaný byl před pár měsíci blízko Fulhamu, druhý zmíněný je již několik přestupových oken v řadě posílán do Ligue 1...

"Tahle stoperská dvojice je nejlepší v lize, má evropské parametry," chválil střední obránce rodák z Prahy, jehož mezinárodní kariéra se nakonec zastavila na jednatřiceti vystoupeních.

Pokud jde o sešívaný útok, nejlepšího střelce slovenského ligy Šporara ze Slovanu Bratislava by do Edenu nekupoval. A to vše i přesto, že měl kouč Jindřich Trpišovský v poslední době k dispozici pouze Škodu, Olayinku a Van Burena.

Důvodem jsou tři očekávané příchody - ať už navrátilce ze zranění, nebo z hostování. Konkrétně jde o Stanislava Tecla, Júsufa Hilala a Jana Matouška. "Jsou to tři top útočníci nebo napůl útočníci, nikoho dalšího už by brát neměli," uzavřel Jiránek, jehož názor publikoval portál isport.blesk.cz.