Borussia zbrojí a zbrojí. V týdnu se pochlubila Hazardem a Schulzem a na cestě jsou další 2 cíle z Barcelony a Leverkusenu

Borussia zbrojí a zbrojí. V týdnu se pochlubila Hazardem a Schulzem a na cestě jsou další 2 cíle z Barcelony a Leverkusenu

Úřadující bundesligový vicemistr z vestfálského Signal Iduna Parku už začal mohutně zbrojit na příští soutěžní ročník 2019/2020, ve kterém bude chtít bavorskému suverénovi posledních let překazit jeho dominanci.

To vše i přesto, že renomovaný švýcarský trenér Lucien Favre již nyní pracuje s hráči jako Reus, Alcácer, Weigl, Götze, Delaney, Sancho, Dahoud, Witsel, Guerreiro, Schmelzer, Piszcek či Bürki.

V úvodu právě probíhajícího pracovního týdne přivedlo vedení BVB německého reprezentačního obránce Nica Schulze, za něhož poslalo do Hoffenheimu 27 milionů eur.

Ve středu pak byl představen Thorgan Hazard, který přišel z Borussie Mönchengladbach za 25,5 milionů eur (téměř 660 milionů korun) a v Dortmundu se upsal na příštích pět let až do 30. června 2024.

Mladší bratr Edena Hazarda má za sebou minulost v klubech jako Racing Lens, Waregem či Chelsea, výrazněji se však začal prosazovat až v první německé lize, kterou kope již několik let.

A na cestě do Borussie by měli být i další dva velmi zajímaví borci. Jedním z nich je defenzivně laděný devatenáctiletý Španěl Mateu Morey z Barcelony a druhým o čtyři roky starší útočící záložník Bayeru Leverkusen Julian Brandt. Ten už se měl rozloučit v Bay Areně a jeho oficiální oznámení má být anoncováno velmi brzy.