Páník: V současné době na kvalitu Slavie nedosahujeme. Plzeň musíme porazit, aby byla Evropa ve hře

Páník: V současné době na kvalitu Slavie nedosahujeme. Plzeň musíme porazit, aby byla Evropa ve hře

V neděli Baník v lize Slavii potrápil a dokázal s ní uhrát cenný bod, ale ve středečním finále MOL Cupu již herně zaostával a nakonec musel soupeři pogratulovat. Sešívaní po 77 letech slaví double a ostravský klub nyní potřebuje uhrát dobrý výsledek v posledním ligovém kole na půdě Plzně, aby ještě živil naděje na pohárovou Evropu.

Slavia o vítězství v domácím poháru rozhodla trefami Součka a Masopusta. Soupeř prakticky nevystřelil na branku Koláře, ale kouč Bohumil Páník po závěrečném hvizdu uznal, že kvalita vršovického klubu je aktuálně někde jinde, než ta jeho kádru.

„Tak ta kvalita Slavie je veliká. Ve stoperech, v agresivitě, dostupování, takže se nám podařilo vystřelit na bránu jen z těch standardních situací. V první polovině jsme byli bázliví, v té druhé jsme se to snažili trošku zdramatizovat. Kvalita soupeře je ale tak vysoká, že na ni v současné době nedosahujeme,“ přiznal Páník jen chvíli po triumfu Slavie na olomoucké půdě.

Pražský klub se celou sezónu prezentoval dobrými výkony a kouč Jindřich Trpišovský má k dispozici také širší kádr, se kterým mohl v uplynulých měsících pracovat. „Nemůžeme tu sestavu rotovat jako Slavia, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Je to také o kvalitě hry,“ pokračoval ostravský trenér, který nyní svůj tým musí připravit na závěrečnou bitvu s Plzní.

„Když Liberec nevyhraje, tak jsme pátí, a pak budeme hrát znovu o pohárovou Evropu. Spoléhat na to ale samozřejmě nemůžeme. V Plzni se budeme zase snažit dát góly, abychom utrhli body,“ dodal Páník a poukázal na fakt, že cesta do Evropy ještě není zabouchnutá.