Šádek o údajných námluvách Vrby se Spartou: jsem přesvědčen, že bude v Plzni pracovat přesně do června 2020

Po svém návratu z ruské Premier League má za sebou Pavel Vrba dvě plzeňské sezony, které přinesly jedno první a jedno druhé místo. Generální manažer Viktorie Adolf Šádek předpokládá, že bude renomovaný trenér u západočeského kormidla také v novém soutěžním ročníku 2019/2020.

Šádek o údajných námluvách Vrby se Spartou: jsem přesvědčen, že bude v Plzni pracovat přesně do června 2020

Možnost, že by měl jít znovu do zahraničí, případně do Sparty, ho překvapila. "V tuhle chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by Pavel Vrba někam odcházel," ozřejmil na serveru isport.blesk.cz plzeňský funkcionář.

Pětapadesátiletý stratég má však být jedním z hlavních kandidátů na uvolněné křeslo ve Spartě. "Objevují se spekulace, že s někým jedná, nebo že někam odchází, ale já jsem přesvědčený, že Pavel bude v klubu pracovat přesně v rozsahu své smlouvy, kterou má do 30. června příštího roku," zaznělo ve Sportu z úst blízkého spolupracovníka Tomáše Paclíka.

Pokračování exreprezentačního kouče si jeden z čelních představitelů Viktorie přeje i přes spekulace, že to mezi oběma osobnostmi plzeňského fotbalu v průběhu sezonu nejednou zaskřípalo. Údajně se mu neměl líbit herní projev úřadujícího vicemistra...

"S Pavlem Vrbou mám poměrně dobrý vztah, byť se píše spousta věcí, ale to je dáno mojí náročností na lidi i trenéry, s kterými pracuju. Druhé místo je úspěchem, nicméně chtěli jsme být první. Ostatně to chci každý rok a platí to i pro příští sezonu. Je ale třeba respektovat sílu Slavie, která byla lepší než my. Na nás je, abychom se připravili na příští ročník a zase se dostali před ně. Druhé místo není pro Plzeň neúspěchem a červencová kvalifikace Ligy mistrů není pro klub trestem," ubezpečil v Deníku Sport Šádek.