Měl být nový Ronaldem, teď mu hrozí, že si bude v Madridu balit kufry

Není tomu tak dávno, co se o Marcu Asensiovi mluvilo jako o příštím Cristianu Ronaldovi. Jenže… Třiadvacetiletý ofenzivní hráč Realu Madrid za sebou rozhodně nemá vydařenou sezonu, ostatně jako celý španělský velkoklub. Bude ho stát zpackaný rok místo v kabině bílého baletu?

Měl být nový Ronaldem, teď mu hrozí, že si bude v Madridu balit kufry

Třikrát slavil s královským klubem trofej pro vítěze Ligy mistrů. V loňském roce měl na zisku ušatého poháru dokonce lví podíl, čekalo se, že z něj bude příští držitel Zlatého míče. Nyní ale může být vše jinak.

Nahradit Cristiana Ronalda se mu ani za mák nepovedlo. Vše naprosto přesně vystihují statistiky. V uplynulém ročníku španělské LaLigy dal bývalý hráč Málagy jen jeden gól a k tomu zapsal sedm asistencí. Přitom o rok dříve bylo jeho střelecké konto o deset zásahů bohatší.

Není se proto co divit, že vedení Realu uvažuje o jeho prodeji. Kdo by v takovém případě mohl zaujmout jeho místo v kabině Los Blancos? Do úvahy připadá například Leroy Sané z Manchesteru City, kterému je také dvacet tři let. Jenže na rozdíl od Asensia mu to pálí. V kádru čerstvého anglického mistra dal jen v lize dvacet branek.

Je rychlý, technicky velmi dobře vybavený, a kromě zakončování dokáže šance i připravovat. Jeho případný příchod by navíc zapadal do současné koncepce prezidenta klubu Florentina Peréze, který chce sázet na mladé talenty. Však už také Real v poslední době Viniciuse Juniora, Edera Militaa nebo Alvara Odriozolu.