Ledecký už byl jednou nohou v Hradci, pak vystřílel postup Dynamu: Z týmu jsem hned cítil neskutečnou sílu

Ledecký už byl jednou nohou v Hradci, pak vystřílel postup Dynamu: Z týmu jsem hned cítil neskutečnou sílu

Na tom, že je Dynamo České Budějovice po čtyřech letech opět prvoligové, má velký podíl polský navrátilec David Ledecký, jenž je se sedmnácti vstřelenými brankami nejlepším kanonýrem druhé nejvyšší soutěže a před posledním kolem už je nesesaditelný.

"Šel jsem do Budějovic s jednoznačným cílem, postoupit do ligy. Mé góly byly třešničkou na dortu – cílem byl postup a ten máme," přednesl na webu ceskatelevize.cz někdejší střelec Odry Opole či Górniku Zabrze, který mohl dáe jště více branek, ale kvůli jednání současného a bývalého kola zmeškal start do sezony...

"Měsíc a půl jsem byl doma a čekal na nějakou nabídku. Bylo to sice delší, ale stálo za to. Ve finále jsem zvažoval dvě. V jednu chvíli už jsem trénoval v Hradci, ale potom se ozvaly České Budějovice. Měl jsem na rozmyšlenou pár hodin a zvolil Dynamo. Od prvního kola jsem z týmu cítil neskutečnou sílu. A naše jarní jízda? Ta byla prostě neskutečná," pokračoval na stránkách ceskatelevize.cz svěřenec kouče Davida Horejše.

Jihočeského snajpra změnilo i založení rodiny. První potomek se jeho něžné polovičce ostatně narodil ještě u našich severních sousedů. "Chodím teď na hřiště, chci dát gól pro malého a věnovat mu i přítelkyni vítězství. Za jejich lásku a podporu jsem vděčný. V Polsku to se mnou měli těžké, ale zvládli to. Teď si to společně užíváme," uzavřel kolega Táborského, Kladrubského či Graciara, který dosud zasáhl do šestadvaceti duelů.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.