Lukrativní smlouva na Letné se chýlí ke konci a Stramaccioni se chystá na novou misi do Íránu

Lukrativní smlouva na Letné se chýlí ke konci a Stramaccioni se chystá na novou misi do Íránu

Byť už Andrea Stramaccioni nevede Spartu poměrně dlouho a od jeho odvolání vedli letenskou značku Pavel Hapal, Zdeněk Ščasný a Michal Horňák, lukrativní smlouva na tři miliony korun měsíčně, které se týká i služební pražský byt, mu vyprší až na konci příštího měsíce.

Období volna a užívání by tak mělo brzy skončit. Po dlouhé dovolené se třiačtyřicetiletý italský trenér podle všeho přesune do íránské Persian Gulf Pro League.

Právě v ní by měl z pozice hlavního trenéra převzít tamní klub FC Esteghlal, jenž sídlí v Teheránu a domácí duely hraje na stadionu Azadi s kapacitou 100 tisíc diváků.

Trojnásobný vítěz íránské ligy před pár dny ukončil sezonu na třetí pozici s nemalou ztrátou na vítěze z Persepolisu. Od někdejšího kormidelníka Udinese či Panathinaikosu se bude čekat ještě o něco více.

Kouč, jenž začal trénovat před čtrnácti lety mládež AS Řím, by měl absolvovat schůzku s klubovým vedením již tento víkend a znovu si zřejmě bude chtít prosadit velmi široký realizační tým.

V Teheránu, v jehož áčku jsou k tomuto datu pouze čtyři cizinci a bude zajímavé sledovat, jak tomu bude za pár týdnů po ukončení letního přestupového okna, mu údajně nabízí tříletý kontrakt do června 2022.