Jankulovski zná poměry ze světové špičky a z toho, co se děje u nás, je velmi nepříjemně překvapen

Miliardář Václav Brabec už vládne Baníku několik let a finálová účast v domácím poháru je největším úspěchem, jehož ostravský klub za dobu jeho panování dosáhl.

Jankulovski zná poměry ze světové špičky a z toho, co se děje u nás, je velmi nepříjemně překvapen

Majitel aktuálně pátého celku Fortuna:ligy ocenil sešívané vítěze. "Musím uznat kvalitu soupeře. Slavia je aktuálně nejsilnější tým české ligy a na hřišti to zkrátka bylo poznat. Nemůžu našim hráčům upřít maximální snahu a bojovnost. Myslím si, že do toho dali vše," uvedl na webu fcb.cz funkcionář neúspěšného finalisty.

Z finálového rozuzlení na hanáckém Andrově stadionu si však odnesl také negativní dojmy. Čeho přesně se týkaly? "Naprosto neuvěřitelné je pro mě vyloučení Milana Baroše. To, k čemu se rozhodčí v té chvíli snížili, je pro mě zcela nepochopitelné. Za co byl Milan Baroš vyloučen? Za to, že z frustrace, které rozumím, protože plynula z velmi přísně nařízené penalty, bouchnul do přilepené cedulky, která odletěla? Opravdu je to důvod k vyloučení? Milan nezničil žádné zařízení. Jen naštvaně bouchnul do cedule, které byla na lavičce přilepená. A ta odletěla. Já viděl na hřišti řadu tvrdých zákroků, v nichž šlo o zdraví. Obešly se bez karty. Viděl jsem hráče, jak zblízka vztekle řve na rozhodčího, bez karty. A pak dostane Milan Baroš červenou za to, že na lavičce naštvaně bouchne do cedule? Milan Baroš se na tento zápas chystal několik týdnů, během kterých doléčoval zranění. Těšil se. Ten zápas mohl být možná jakýmsi vyvrcholením jeho kariéry. Na lavičce to prožíval, emoce jsou přece úplně přirozené. Zvláště v takovém utkání. Bouchnul do cedule, kterou měl nad sebou. Byla přilepená, odletěla. A dostal červenou kartu.," kroutil hlavou nadřízený Laštůvky, Stronatiho, Filla, Hrubého a spol., jehož vyjádření publikovaly stránky fcb.cz.

Řízení vypjatého duelu mu evidentně nesedlo. "Bohužel se nemohu zbavit jednoho silného dojmu. Rozhodčí nás několika verdikty výrazně poškodil. Penalta neměla být odpískána. Při jejím zahrávání navíc hráč Slavie vběhnul do pokutového území, měla být tedy opakována. A vrcholem bylo celé to vyústění, kdy byl po obrovské křivdě v tak důležitém utkání vyloučen Milan Baroš. Za okolností, o kterých jsem mluvil. Nejedná se jen o můj názor. Diskutoval jsem ho s řadou lidí. I s panem Bělákem, ředitelem Baníku. A taky s Markem Jankulovským, sportovním ředitelem. Ten poznal poměry ve špičkovém světovém fotbale a z toho, co se děje u nás, je velmi nepříjemně překvapený, když to řeknu opravdu mírně," doplnil na fcb.cz Brabec, který současně odsoudil násilí v podobě napadení videorozhodčího.

O tom, zda bude Ostrava protestovat, se ještě vedly interní diskuse. "Výsledek platí, ten už se nezmění. A já ani nechci, aby to vyznělo, že zpochybňuji sílu Slavie, která byla ve finále silnější. Byť penalta byla velmi velmi sporná. Ale vyloučení Milana Baroše pro mě bylo ze strany rozhodčích nepochopitelnou věcí," uzavřel vlastník trojnásobného šampiona Československa a jednoho mistra Česka ze sezony 2003/2004.