Vedení českého fotbalu se pochlubilo rekordními výnosy, předešlý rok byl překonán o více než miliardu

Vedení českého fotbalu se pochlubilo rekordními výnosy, předešlý rok byl překonán o více než miliardu
OBSAHUJE VIDEO

FA ČR se předposlední květnový pátek pochlubila rekordními výnosy, s tím, že o více než miliardu korun překonala své dosavadní maximum z roku 2017. 

Za vše mohou vyšší příjmy od UEFA, která domácí FA poskytla 1,3 miliardy korun a klubům tak mohla rozdělit 1,467 miliardy. Zatímco předloni činily procenta příjmů pouze 12,5 procenta, tentokráte povyrostly až na 63,7 procenta.

Počítat se navíc musí i státní dotace. Česká republika napumpovala do fotbalu za uplynulých 365 dní 550 milionů korun.

Co se týče nákladů, největší položku obstaraly kluby, které spolkly skoro 72 procent. Za rozhodčí zaplatila asociace 141 milionů kroun, trenérům rozdělila 123 milionů korun a mzdy ji vyšly na 51 milionů. Všechny reprezentační výběry pak stály vedení českého fotbalu 159 milionů korun.

Vedení českého fotbalu skončilo s kladným hospodářským výsledkem, tentokráte šlo o 747 tisíc korun.

Do zisku (tentokráte 15,3 milionu) se dostala také dceřiná společnost asociace STES a stoupla také hodnota majtelu, která se za uplynulý rok zvýšila o 31 milionů korun na současných téměř 862 milionů korun.

"Díky novým partnerským aktivitám a i díky tomu, že přípravné utkání s Brazílií skončilo úspěšně, se podařilo dostat společnost STES do zisku. Začíná plnit svůj účel, pro který byla zakládána," informoval na webu facr.fotbal.cz předseda Martin Malík.