Bayern hodlá zalepit díry po Robbenovi s Ribérym. Jeden cíl se dle předsedy klubu našel v Manchesteru

Bayern hodlá zalepit díry po Robbenovi s Ribérym. Jeden cíl se dle předsedy klubu našel v Manchesteru

Dlouhá léta byli Robben s Ribérym neodmyslitelnou tváří Bayernu Mnichov, avšak nyní nastala doba, kdy se nejlepší německý celek bude muset obejít bez nich. Čas bývá ke každému z nás stejně neúprosný a i tyto dvě jindy neodmyslitelné legendy naváží na novou kapitolu ve svém životě.

Jak už tomu bývá zvykem, když jedni hráči odejdou, druzí místo nich musí přijít. V téže situaci se octil i bavorský celek, jemuž odchází dvě klíčová křídla.

Bayernu se sice podařilo obhájit mistrovský titul, ale bohužel se i tak neobejde bez „menší“ obměny kádru, která si vyžádá mladou krev do sestavy. Jedna taková momentální brázdí po anglických trávnících a obléká trikot Manchesteru City.

„Sané je hráč, kterého už delší dobu sledujeme a kterého bychom rádi přivedli do svých řad,“ zaznělo z úst předsedy klubu Karl-Heinze Rummeniggeho. „Nemůžu slíbit, že se nám podaří jej přivést, ale rozhodně se o to pokusíme. Uvažovali jsme o něm už v době, kdy hrával za Schalke. Tehdy jsme mu ovšem nemohli zaručit dostatek prostoru na hřišti.“

Jak je tedy vidět, karty byly odhaleny a nyní zůstává jenom otázkou, zdali tento přestup opravdu vyjde. Malou výhodu představuje touha německého křídelníka tuto transakci provést, jelikož si v průběhu celé sezony neodpustil pár poznámek odkazujících na nespokojenost během výběru sestavy. Nedá se říct, že by tato zloba byla přímo oprávněná, neboť bylo Sanému dáno na hřišti času více než dost, nicméně jisté nepokoje i tak přetrvávaly.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.