Na změnu zapomeňte, Tottenham je nejlepší klub světa, klidní přestupové emoce Pochettino

Ambiciózní a velice nadaný argentinský manažer Mauricio Pochettino si svým posledním prohlášením dost možná zavřel dvířka do Evropy.

Na změnu zapomeňte, Tottenham je nejlepší klub světa, klidní přestupové emoce Pochettino

Každý trenér rád sní, že jednoho dne vyletí z hnízda a vydá se vstříc novým zážitkům. O to lákavější to je, pokud o vás jeví zájem nějaký velký klub, jenž se pyšní ohromnou minulostí a kde byste vy dostali prostor k naplnění svých vlastních cílů.

Pochettino je v současné moderní kopané již velká osobnost, což prokazoval svého času už v Southamptonu a své dovednosti jenom potvrdil i v Tottenhamu. Kromě toho, že si vybudoval tým plný mladých hráčů, navíc skoro vůbec nesahal do klubové kasičky. Jedná se tedy o dílo, o němž by spousta ostatních mužstvem mohla jenom snít.

S ohledem na tyto okolnosti netrvalo dlouho, dokud nepřišly první nabídky. Argentinského trenérského mága pod svou vlajkou už v minulé sezoně chtěl Bayern, dožadoval se ho taktéž Real, spekulovalo se o Manchesteru United a nyní po něm touží Juventus. Ani jeden však s nabídkou nepochodil.

„Pro mě osobně je Tottenham největší klub světa,“ nechal se slyšet Pochettino, s nímž deník TalkSport podstoupil rozhovor. „Máme nový stadion, máme skvělé odhodlání, máme dokonce i nadaný tým plný těch nejlepších talentů. Co víc by si člověk mohl přát? Nikam jinam se nechystám. Společně tvoříme dějiny. Jsem si jistý, že spousta úspěchů ještě přijde.“

Spurs se momentálně dostali do finále Ligy mistrů. Na této cestě překonali takové týmy, jako jsou Dortmund, Manchester City nebo Ajax. Ve finále pak prověří své síly s Liverpoolem.