Fantiš: Už jsme si mysleli, že jsme zachráněni, teď nás čekají dva zápasy navíc

Předčasnou radost vystřídalo zklamání. Hráči Příbrami doma museli otáčet těžké utkání s Duklou, což se jim nakonec přeci jen podařilo, jenže pak přišla zpráva z Ďolíčku, že se Klokanům v páté minutě nastavení podařilo vyrovnat, a tudíž je o sestupujícím do baráže jasno.

Fantiš: Už jsme si mysleli, že jsme zachráněni, teď nás čekají dva zápasy navíc

„Jsem nas.... Už jsme se viděli zachránění. Takhle nás čekají ještě dva zápasy, v nichž se může stát cokoliv. Věřím ale, že to zvládneme. Pokud chceme zůstat v nejvyšší soutěži, musíme prostě druholigový tým porazit," pravil pro sport.cz kapitán Antonín Fantiš, pro něhož to byla velmi hořká pilulka, kterou musel spolknout.

„My jsme neztratili únik z baráže v tomhle zápase, nebo tím, že Bohemka uhrála klíčový bod v nastavení. Po výhrách nad Karvinou a na Bohemce jsme měli záchranu potvrdit v Opavě, a to se nestalo. Ale dlouhodobě jsme zbytečně ztratili spoustu zápasů na hřištích soupeřů. Teď nás čeká baráž. Nemáme s ní žádné zkušenosti, podle mne to bude především o hlavách. Určitě se připravíme co nejlépe a zvládneme ten dvojzápas," doplňoval stránkami sport.cz svého spoluhráče Jan Rezek.

Důležitá barážová utkání svedou Příbramští s poměrně naladěnou Zbrojovkou, jíž jarní část sezony vycházela mnohem lépe než ta podzimní. Své poslední měření sil na půdě Jihlavy dokonce vyhrála 6:1.

„Od začátku nadstavby jsme sledovali potencionální soupeře, tedy Jihlavu, Brno a Hradec. Tyto dva jsme viděli ve vzájemném zápase. Informací máme dost, zápas v Jihlavě by nám nic neřekl. Musíme se dobře připravit hlavně v hlavách, ty budou rozhodovat. Teď nelze říct, jestli je lepší začít venku nebo doma. Pohárová matematika říká, že lepší je začít venku a doma si to pak dohrát. Přál bych si, aby platila i v našem případě, to znamená ve středu jsme uhráli v Brně takový výsledek, abychom pak v neděli záchranu potvrdili. Hrajeme s momentálně ještě druholigovým soupeřem, měli bychom to zvládnout," zazněla na stránkách sport.cz slova kouče Romana Nádvorníka.