Hašek nechá střelci na zahradě postavit sochu

Pořádné nervy prožívali klokani v ligovém duelu s Opavou. Ještě v 94. minutě totiž prohrávali 0:1 a od účasti v baráže je dělily jen vteřiny. Pak se ovšem trefil Jindřišek a Bohemians tak uhájili prvoligovou příslušnost i pro příští sezonu. Kouč Martin Hašek si po závěrečném hvizdu pořádně oddychl a mohl počítat nové šedivé vlasy…

Hašek nechá střelci na zahradě postavit sochu

„Nakonec z toho byl neskutečný happyend. V nastavení přišel dlouhý míč do středu a Pepa Jindřišek to neskutečně proběhl, šel za tím jak buldok. Z pozice defenzivního záložníka se najednou objevil na hrotu. Trefil to skvěle. Chvíli jsem měl zatmění. Nedocházelo mi, co se v tu chvíli stalo. Až pak přišla euforie. Už jsem volal manželce, že necháme Pepovi u nás na zahradě vytesat sochu,“ radoval se Hašek po závěrečném hvizdu.

Aby ne. Vždyť ještě za stavu 0:1 dali hosté z Opavy druhou branku, ale sudí ji kvůli ofsajdu neuznal. Pak v obrovské šanci Jursa pálil těsně vedle. „Přežili jsme dvě smrti, nakonec jsme udeřili pár vteřin před koncem. Zlatý gól navíc vstřelil náš kapitán, kterému je osmatřicet let. Legenda klubu," pokračoval kouč po utkání.

Přitom ze začátku se nic zajímavého nedělo. „Bylo to takové divné, ve smyslu, že Opava přijela se změnami v sestavě a v podstatě přijela bránit nulu. Neměla nějakou velkou ofenzivní ambici, takže jsme měli relativní klid na rozehrávku. První půle se tak hrála v klidu, protože i nám remíza stačila. V podstatě jsme byli s průběhem prvního poločasu spokojení, vzhledem k situaci, jaká byla, protože dneska to nebyl normální ligový zápas. Opava hrála zápas z povinnosti po euforii, kdy se před týdnem zachránila, a my jsme hráli zápas o bytí a nebytí a stačila nám remíza,“ přiznal, že nešlo přímo o reklamu na fotbal.

„Ve druhém poločase jsme věřili, že se nám podaří dát gól, nebo uhrajeme 0:0. Jako blesk z čistého nebe přišla situace, kdy jsme inkasovali. Nakonec jsme to ale urvali,“ dodal Hašek.