Odejde supertalent z Benfiky? Nesmysl! Měl by zůstat, hlásí Seferovič

Odejde supertalent z Benfiky? Nesmysl! Měl by zůstat, hlásí Seferovič

Zůstane, nebo odejde? O dalším angažmá talentovaného útočníka Benfiky Lisabon Joaoa Felixe se vedou bouřlivé debaty. Mladý forvard za sebou má velmi vydařenou sezonu a nyní kolem něj krouží zástupci předních evropských celků s Manchesterem United na čele. Odolat vábení a ještě alespoň rok zůstat v Portugalsku radí devatenáctiletému borci spoluhráč Haris Seferovič.

Felix za sebou má výborný rok. V dresu Benfiky dal 20 branek a dalších 11 připravil. Klubu pomohl k mistrovskému titulu a stal se jedním z nejžádanějších mladíků v celé Evropě.

Hodně se mluví především o Manchesteru United, jehož manažer Ole Gunnar Solskjaer má pro Felixe slabost. Nic ovšem zatím oficiálně uzavřeno není. Faktem ovšem je, že norský kouč by rád udělal v kabině trochu průvan a hráče za zenitem chce nahradit mladou krví.

To je ostatně potřeb. Rudým ďáblům se nepodařilo kvalifikovat do Ligy mistrů, když v Premier League obsadili až šestou příčku. Po vyhazovu Josého Mourinha a příchodu někdejšího kanonýra Red devils to už už vypadalo, že by se celek z Old Trafford mezi kýžené čtyři nejlepší celky v Anglii mohl propracovat, pak ovšem přišla celá řada špatných výsledků a bylo po nadějích.

„Hrál jsem už se spoustou skvělých kluků, ale s Joaoem si rozumím nejlépe. Podle mě má všechny předpoklady k tomu, aby z něj byl jednou skutečně špičkový útočník. Má všechno, co potřebuje. Doufám, že zachová klid a bude dělat postupné krůčky. Byl bych rád, kdyby se ještě nadále zdokonaloval v Benfice. Chci, aby zůstal, musí zůstat,“ řekl Seferovič na adresu spoluhráče, jenž má ve smlouvě výkupní klauzoli ve výši 89 milionů liber.