Šéf Barcelony: Valverde za neúspěch nemůže. Kdo za to tedy může?

Šéf Barcelony: Valverde za neúspěch nemůže. Kdo za to tedy může?

Úspěšná sezona? Něco takového si ani přes vítězství v LaLize hráči a vedení Barcelony říci nemůže. Krom šokujícího vypadnutí z Ligy mistrů nezvládli Katalánci ani finále Copa del Rey, když podlehli Valencii 1:2. Pozice kouče Ernesta Valverdeho tak dostala další těžký zásah.

Kdo za krach ve finále španělského poháru může? Valverde to není. Alespoň podle vyjádření prezidenta klubu Josepa Marii Bartomeua.

Je to jen pár týdnů, co Barca ztratila tříbrankové semifinálové vedení nad Liverpoolem a v odvetě na Anfield Road rupla 0:4. Po loňském vyřazení s AS Řím, které v odvetě rovněž dokázalo vymazat tříbrankové manko, další šok.

Už po něm mnozí volali po Valverdeho konci. Nyní tyto hlasy ještě zesílily. Vítězství ve španělské lize je prostě málo, zvlášť když ceněný trebl byl tak blízko a rozhodně nebyl z říše fantazie.

„Ernesto u nás má smlouvu i na další sezonu. Na tom se nic nemění. Nemyslím si, že by byl neúspěch v poháru jeho vinou. Šancí jsme měli spoustu, ale neproměnili jsme je. Soupeř dal o jednu branku více a vyhrál. Nemáme za sebou výjimečnou sezonu, ale ani špatnou. Byli jsme ve finále poháru, v semifinále Ligy mistrů a ovládli jsme ligu. Dá se říci, že jsme nezvládli dva zápasy,“ smutnil funkcionář.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.