Slavia znovu porazila Spartu, Jablonec se těší na Evropu

Závěrečné páté kolo měla v neděli na programu ligová nadstavba boje o Evropu. Pozice na prvních třech místech byly už předem dané. Hrálo se tedy hlavně o čtvrtý flek, který nakonec získal Jablonec, když v přímém souboji porazil Liberec 1:0. Šestá končí Ostrava po remíze 1:1 v Plzni. Derby mezi Slavií a Spartou pak ovládli sešívaní 2:1.

Již v sedmé minutě nasměroval červenobílé za třemi body nejlepší hráč vršovických Tomáš Souček. Z čista jasna přišlo ve 21. minutě vyrovnání, když po faulu Kováře ve vápně proměnil pokutový kop Kanga. Po hříchu to však byla jediná přesná střela mezi tři tyče borců z Letné za celých 90 minut.

Není se proto co divit, že tři body nakonec urvali domácí. A postaral se o to Baluta, který zužitkoval přesný Coufalův pas.

Jen bod v závěrečném vystoupení v sezoně získala Plzeň, když ve Štruncových sadech remizovala s Ostravou 1:1. Úvodní branku utkání vstřelil již v páté minutě domácí Luděk Pernica, ale v 66. minutě vyrovnal bývalý hráč Západočechů Václav Procházka.

5. kolo nadstavby první ligy - skupina o titul:

Slavia Praha - Sparta Praha 2:1 (1:1)

Branky: 7. Souček, 50. Baluta - 21. Kanga z pen. Rozhodčí: Berka - Kubr, Flimmel - Adam (video). ŽK: Baluta, Souček, Stoch - Kanga, Plavšič. Diváci: 17.000.

Slavia: Kovář - Coufal, Kúdela, Deli, Zelený - Souček, Král - Masopust (81. Hromada), Ševčík, Olaiynka (87. Tecl) - Baluta (62. Stoch). Trenér: Trpišovský.

Sparta: Heča - Zahustel, Štetina, Radakovič, Hanousek - Hložek, Kanga, Hašek (77. Karlsson), Frýdek, Čivič (46. Sáček) - Tetteh (25. Plavšič). Trenér: Horňák.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 1:1 (1:0)

Branky: 5. Pernica - 66. Procházka. Rozhodčí: Nenadál - Horák, Vodrážka - Lerch (video). ŽK: Petržela, Beauguel - Fillo. Diváci: 7787.

Plzeň: Kozáčik - Limberský, Pernica, Brabec, Kovařík - Hrošovský - Petržela (75. Štursa), Kolář (88. Hejda), Kayamba, Kopic - Beauguel (67. Bakoš). Trenér: Vrba.

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman - Holzer, Jánoš, Jirásek, Granečný (60. Kuzmanovič) - Hrubý (88. Mešaninov), Diop (84. O. Šašinka). Trenér: Páník.

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 47. Holeš. Rozhodčí: Pechanec - Nádvorník, Leška - Hrubeš (video). ŽK: Holeš - Potočný. Diváci: 3410.

Jablonec: Hanuš - Holeš, Kubista, Břečka, Sobol - Hübschman - Kratochvíl, Trávník (56. Pilík), Považanec (90. Lischka), Vatajelu (75. Pleštil) - Doležal. Trenér: Rada.

Liberec: Nguyen - Fukala (69. Kozák), Kačaraba (46. Karafiát), Mara, Hybš - Breite, Micovčák (51. Micovčák) - Potočný, Sýkora, Oscar - Pázler. Trenér: Hornyák.