Trpišovský sní o Lize mistrů, Horňák vyhlíží posílení kádru

Veleúspěšnou sezonu za sebou má Slavia Praha, která perfektní tažení Evropskou ligou  doplnila o český double a na závěr ligové soutěže v nadstavbové části o Evropu porazila doma Spartu 2:1. Však byl kouč Jindřich Trpišovský po závěrečném hvizdu nadmíru spokojený.

Trpišovský sní o Lize mistrů, Horňák vyhlíží posílení kádru

„Lépe už to asi vyjít nemohlo. Skvělý scénář, výborná až grandiózní sezona. Ještě jsme v posledním kole doma porazili Spartu. Apelovali jsme na to hodně v kabině, že nám v téhle sezoně ještě chybělo vítězství v ligovém derby. Jsem rád, že jsme i tuhle metu (po dvou předchozích remízách) zvládli,“ liboval si trenér sešívaných poté, co jeho svěřenci urvali i tuto metu.

Domácí scéně Slavia dominovala a velmi dobrou stopu zanechala i na evropské scéně. „Vyhráli jsme vše, co se dalo. Slavia na to čekala hrozně dlouho, jsme rádi, že jsme jí to mohli dát. Postoupit do Ligy mistrů bude na příští sezonu jeden z našich obrovských cílů,“ sní o účasti v základní skupině milionářské soutěže.

Na tu si naopak budou moci nechat opět zajít chuť na Letné. Sparta skončila v této sezoně třetí a bude bojovat alespoň o Evropskou ligu.

„Rozhodly začátku poločasů, které jsme nezachytili. V první půlce jsme dostali opět naivně gól ze standardní situace, už poněkolikáté tady. Řekl bych, že to byl identický gól jako v minulém zápase. Na Součka jsme vystřídali snad už tři hráče při těch standardkách a ani jednou jsme ho nepokryli. Samozřejmě je to nadstandardní hráč, má výšku, dokáže si najít prostor. Nebyli jsme natolik důrazní, abychom ho pokryli,“ čertil se trenér Sparty Horňák.

„Ve druhé půli jsme bohužel nepokryli hráče na pravé straně. Tuším, že tam byla ztráta míče, přenesení hry na druhou stranu a nepokrytý hráč. Samozřejmě třetí místo není umístění, na kterém by Sparta chtěla být. Musíme se zvednout, posílit kádr, hrát s trochu jiným entuziasmem, nadšením a jinou kvalitou, než to bylo tento rok,“ dodal.