Máme co napravovat a teď všichni v týmu budeme fandit Arsenalu, neskrýval Frýdek

Máme co napravovat a teď všichni v týmu budeme fandit Arsenalu, neskrýval Frýdek

Poslední tiskové konference ke sparťanské sezoně 2018/2019 se zúčastnili Michal Horňák a Martin Frýdek, který vedl v pětatřicátém kole na Slavii své mužstvo jakožto kapitán.

Letenští s držiteli doublu prohráli 2:1. Dalo by se říci, že nedělní duel charakterizuje celý ročník? "Sezona nebyla dobrá. Po podzimu jsme si jako cíl vytyčili třetí místo a to jsme zvládli. Sezona ale pro nás nebyla dobrá a máme co napravovat," uvedl syn vicemistra Evropy z roku 1996, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Co byl podle štítového záložníka zlomový moment celé sezony, jíž Sparta zakončila znovu bez jakékoliv trofeje? "Myslím, že do ligové sezony jsme vstoupili dobře, pak jsme ale prohráli zápasy s Plzní a Olomoucí. To se může stát. Nevím, kde nastal zlom," krčil rameny sedmadvacetiletý borec s několika mezinárodními starty za Česko.

Protože odehrál velkou část roku jako kapitán, nepovedené chvíle si bral více osobně. "Samozřejmě mě to hodně mrzí," přiznal bývalý hráč Senice či Slovanu Liberec, který poskytl své dojmy stránkách sparta.cz.

I přes minimum zářivých chvil má však jeho chlebodárce z Generali arény stále šanci na přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. Tento týden v Baku k tomu bude stačit jediné - Aby Arsenal položil na lopatky v londýnském derby Chelsea. "Všichni v týmu budeme fandit Arsenalu, aby vyhrál," nechal se slyšet univerzál se sedmnáctkou na zádech.