Komličenko si zaslouží více respektu, než mu mnozí takzvaní experti vyjadřují, čertí se Weber

Komličenko si zaslouží více respektu, než mu mnozí takzvaní experti vyjadřují, čertí se Weber

V sobotu 1. června čeká Mladou Boleslav veledůležité utkání s Baníkem Ostrava, jenž má za sebou neúspěšné finále MOL Cupu, nicméně úspěšný ligový finiš, ve kterém na pátém místě předstihl Liberec. Vítěz duelu si totiž zajistí místenku v pohárové Evropě.

Tým z města automobilů na své dosavadní cestě zastavil Teplice a Zlín, s tím, že zejména po druhém utkání byla slyšet kritika na nejlepšího ligového střelce Nikolaje Komličenka, jenž přitom přetavil dosavadních jednatřicet startů v sezoně v osmadvacet branek.

Boleslavský trenér Jozef Weber se za bývalého muže Krasnodaru či Liberce jednoznačně postavil. "I když jeho schopnosti někteří samozvaní televizní experti znevažují, tak tvrdím, že je to výjimečný fotbalista," bránil svého svěřence nadřízený Přikryla, Mešanoviče, Matějovského a spol.

"Nastřílel osmadvacet gólů, na dalších sedm svým spoluhráčům přihrál, je ve čtyřech nominacích pro individuální ocenění hráčů FORTUNA:LIGY a je čerstvě nominovaný do ruského reprezentačního mužstva," pokračoval v pochvalách někdejší kouč Bohemians 1905 a Karviné.

"Takový fotbalista dosud v Mladé Boleslavi nepůsobil. Domnívám se, že si zaslouží více respektu, než mu mnozí takzvaní experti vyjadřují," kroutil hlavou osmačtyřicetiletý šéf boleslavské lavičky z Adidas arény.

U třiadvacetiletého snajpra je očekáván letní prodej. Proti Baníku ho tak nejspíš čeká rozlučka s boleslavským dresem a samotný ostrostřelec by rád dosáhl mety třiceti gólů.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.