Karlsson Spartě věří: Když ještě něco změníme, myslím, že příště můžeme bojovat o titul

Karlsson Spartě věří:  Když ještě něco změníme, myslím, že příště můžeme bojovat o titul

Pětadvacetiletý švéský křídelník David Moberg-Karlsson má za sebou prvních 15 startů v české lize, které se mu podařilo okořenit třemi přesnými zásahy, s tím, že další dvě vystoupení přidal v MOL Cupu.

Pobytu ve Spartě, na kterou z pozice sportovního ředitele dohlíží jeden z jeho vzorů Tomáš Rosický, si užívá i přes absenci trofeje. "Upřímně, když jsme se poprvé potkali, byl jsem z toho hodně rozhozený. Byl to skvělý hráč, bohužel často zraněný. Nepochybuju, že Spartě dobře poslouží jako sportovní ředitel, ale sobecky bych si přál, aby s námi byl více na hřišti. Abych ho mohl sledovat, jak přemýšlí, co dovede s míčem. Je to stejné, jako byste se potkali s Messim, i když to je samozřejmě ještě úplně jiný level. Stačil by mi jeden trénink, jenom se na něj dívat," zasnil se na stránkách eurofotbal.cz bývalý středoplař Sunderlandu, Kilmarnocku či Norrköpingu, odkud do české metropole za 1,7 milionu eur letos v lednu přišel.

V čem by se kolega Štětiny, Costy, Tetteha a spol. v nové sezoně rád zlepšil? "Trenéři by řekli bránění. Pro mě to je větší kvalita v zakončení. Góly neřeším, rád vytvářím šance, musím ale ještě lépe střílet. A pak budu mít i víc gólů," navnadil letenské fanoušky odchovanec IFK Göteborg, jehož vyjádření si lze přečíst na serveru eurofotbal.cz.

S jakými dojmy vůbec končil ročník 2018/2019, který jeho chlebodárce zakončil na třetí pozici a díky Arsenalu by se mohl podívat přímo do základní skupiny Evropské ligy? "Myslím, že je na co navazovat. Když jsem do klubu přišel, byli jsme pátí, a nakonec jsme skončili třetí s velkým náskokem. Vyhráli jsme teď hodně zápasů, myslím, že v tabulce za rok 2019 na tom jsme podobně jako Slavia a Plzeň. Když ještě něco změníme, myslím, že můžeme bojovat o titul. Upřímně ale pro mě nejsou výsledky jako takové tak důležité. Je mi jedno, když jednou prohrajeme, pokud předvedeme dobrý výkon. Protože když budeme hrát dobře, tak z deseti zápasů vyhrajeme devět. Když vám řeknu "chci vyhrát další zápas, ale je mi jedno jak", tak to není dobře. Vyhrajeme 1:0 nad Karvinou po mizerném výkonu a další zápas prohrajeme. Pro mě je důležitější výkon, protože když je solidní, výsledky později přijdou. Když budeme hrát dobře, bude v kabině dobrá nálada a budeme hrát jako tým, výsledky se dostaví a úspěchy také," rozebral svůj pohled na fotbal portálem eurofotbal.cz citovaný skandinávský rychlík.