Slavia je o krok blíž světovým trendům. Snaží se změnit pohodlný český fotbal, míní Lička

Slavia je o krok blíž světovým trendům. Snaží se změnit pohodlný český fotbal, míní Lička

Jak hodnotí sezonu z pohledu ligové špičky vedoucí trenérsko-metodického úseku FAČR Verner Lička? Výrazně ho nepřekvapilo nic, ale jedno zklamání z rukávu vytáhl...

"Opět mě zklamala Sparta, přitom český fotbal potřebuje špičkové týmy," uvedl někdejší československý reprezentant, jehož slova vyšla na portálu ceskatelevize.cz.

Druhé slavné "S", to z vršovického Edenu, naopak za double pochválil. "Je to krok blíž ke světovým trendům. Dělají to dobře. Já to hodnotím hlavně z pohledu trenéra, že se snaží změnit pohodlný český fotbal, což je pro nás všechny ostatní příklad. Je vidět, že i tady se dá hrát náročný fotbal a že to není problém hráčů, ale nás trenérů – mít k tomu odvahu a schopnosti. Slavia nasadila rychlost a bude otázka, jestli hlavně Sparta a Plzeň dokážou do toho rychlíku naskočit," pokračoval na stránkách ceskatelevize.cz čtyřiašedesátiletý odborník.

Zatímco letenský soubor zkritizoval, vicemistra z Doosan arény ocenil. "Získat tolik bodů a neobhájit titul, to naštve. Dal bych Plzni medaili za statečnost. Ale cítím, že se tam musí něco změnit, aby tu úroveň ustála i dál. V tom je čeká dost práce," doplnil na konto Vrbova výběru bývalý stratég Wisly Krakow, Górniku Zabrze, Polonie Varšava či Kataru SC, jenž v domácích podmínkách vedl Zlín a Baník.

A co pohled na čtvrtý Jablonec a pátý Baník, který si stále uchovává naději na start v Evropě? "Jablonec dokázal skloubit ligu i Evropskou ligu, což se týmům, které nejsou zvyklé hrát pravidelně v Evropě, často nedaří. A v jejich hře jsou vidět prvky současného moderního fotbal. S příchodem Boba Páníka se to v Ostravě hodně zvedlo. Baník měl sice v jarní části některé negativní věci, ale řekl bych, že v rámci možností tohoto kádru, to byl velice pozitivní rok," uzavřel na webu ceskatelevize.cz Lička, jenž šéfoval na startu milénia také českým Lvíčatům, s tím, že jakožto asistent Dušana Uhrina byl u stříbrné medaile na Euru 1996.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.