Slavia je o krok blíž světovým trendům. Snaží se změnit pohodlný český fotbal, míní Lička

Jak hodnotí sezonu z pohledu ligové špičky vedoucí trenérsko-metodického úseku FAČR Verner Lička? Výrazně ho nepřekvapilo nic, ale jedno zklamání z rukávu vytáhl...

Slavia je o krok blíž světovým trendům. Snaží se změnit pohodlný český fotbal, míní Lička

"Opět mě zklamala Sparta, přitom český fotbal potřebuje špičkové týmy," uvedl někdejší československý reprezentant, jehož slova vyšla na portálu ceskatelevize.cz.

Druhé slavné "S", to z vršovického Edenu, naopak za double pochválil. "Je to krok blíž ke světovým trendům. Dělají to dobře. Já to hodnotím hlavně z pohledu trenéra, že se snaží změnit pohodlný český fotbal, což je pro nás všechny ostatní příklad. Je vidět, že i tady se dá hrát náročný fotbal a že to není problém hráčů, ale nás trenérů – mít k tomu odvahu a schopnosti. Slavia nasadila rychlost a bude otázka, jestli hlavně Sparta a Plzeň dokážou do toho rychlíku naskočit," pokračoval na stránkách ceskatelevize.cz čtyřiašedesátiletý odborník.

Zatímco letenský soubor zkritizoval, vicemistra z Doosan arény ocenil. "Získat tolik bodů a neobhájit titul, to naštve. Dal bych Plzni medaili za statečnost. Ale cítím, že se tam musí něco změnit, aby tu úroveň ustála i dál. V tom je čeká dost práce," doplnil na konto Vrbova výběru bývalý stratég Wisly Krakow, Górniku Zabrze, Polonie Varšava či Kataru SC, jenž v domácích podmínkách vedl Zlín a Baník.

A co pohled na čtvrtý Jablonec a pátý Baník, který si stále uchovává naději na start v Evropě? "Jablonec dokázal skloubit ligu i Evropskou ligu, což se týmům, které nejsou zvyklé hrát pravidelně v Evropě, často nedaří. A v jejich hře jsou vidět prvky současného moderního fotbal. S příchodem Boba Páníka se to v Ostravě hodně zvedlo. Baník měl sice v jarní části některé negativní věci, ale řekl bych, že v rámci možností tohoto kádru, to byl velice pozitivní rok," uzavřel na webu ceskatelevize.cz Lička, jenž šéfoval na startu milénia také českým Lvíčatům, s tím, že jakožto asistent Dušana Uhrina byl u stříbrné medaile na Euru 1996.