Jsem si jistý, že Sané přestoupí do Bayernu, říká legenda německé kopané

Jsem si jistý, že Sané přestoupí do Bayernu, říká legenda německé kopané

Leroy Sané by se po třech úspěšných letech v Manchesteru City vrátit do německé bundesligy. O křídelníka německé reprezentace vážně stojí Bayern Mnichov, a to dokonce oficiálně...

Prezident Bayernu totiž potvrdil, že se tým o Saného zajímá. Klub totiž opouští duo Franck Ribéry a Arjen Robben a Niko Kovač tak potřebuje nutně nového křídelníka. Sané je na to vhodný kandidát - je mladý, rychlý a je to Němec. Manchester City se jej ale asi nebude chtít jen tak vzdát, s Bayernem však nejspíš v těchto dnech vyjednává.

Bayern a Sané spolu mají jednu společnou věc - ani jednomu se nedařilo v Lize mistrů. Bayern většinou ztroskotal na španělských klubech, letos nestačil na Liverpool, City se ne a ne přehoupnout přes čtvrtfinále či ještě dál. Celkově je ale mnichovský tým v soutěži úspěšnější, několikrát ji narozdíl od City vyhrál, naposledy v roce 2013.

Sané už s City vyhrál všechny domácí trofeje, v Schalke se mu ale tolik nedařilo a v Bayernu by měl velkou šanci si připsat další významný ligový titul, po Premier League by totiž ovládl i německou bundesligu. Mohl by mít ale i větší šanci na zisk právě Ligy mistrů. A jeho přestup prý nemá vůbec daleko k realizaci.

"Jsem si jistý, že Sané letos přestoupí do Bayernu," troufá si dokonce tvrdit Lotthar Matthäus, legenda německé kopané a bývalý hráč Bayernu.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.