Železným mužem Sparty byl Frýdek, Kanga vládl gólům i asistencím

Pražská Sparta na webu zveřejnila statistiky jednotlivých hráčů v právě uplynulé sezóně. Kdo nasbíral nejvíce startů, gólů, asistencí, startů či odehraných minut?

"Železným mužem" Sparty byl v loňské sezóně kapitán týmu Martin Frýdek. Ten nastoupil dohromady k osmatřiceti zápasům, z toho 33 v lize, tři v MOL Cupu a dva v Evropské lize. Ten má na svém kontě i nejvíce odehraných minut, celkově na trávníku strávil 3407 herních minut, což je o téměř 600 více než druhý Costa Nhamoinesu.

Co se týče kanadského bodování, jasně vede záložník Guelor Kanga. Ten se sice netrefil v poháru ani v Evropské lize, ve Fortuna lize ale zaznamenal slušných dvanáct branek a stal se nejlepším střelcem Sparty v minulém ročníku. Vstřelil o gól více než Benjamin Tetteh. Kanga navíc zaznamenal i nejvíce asistencí, konkrétně sedm, což je o jednu více než Nicolae Stanciu, ten ale ve Spartě strávil pouze polovinu sezóny.

Florin Nita na konci sezóny sice přišel o post sparťanské jedničky, i přesto ale vychytal více nul než Milan Heča, konkrétně v tomto minisouboji zvítězil v poměru 10:6.

Celkově Sparta odehrála jednačtyřicet soutěžních utkání (35 v lize, 4 v MOL Cupu a 2 v Evropské lize), ve kterých měla celkové skóre 72:42. Celkovou návštěvnost na domácích zápasech v lize měla 199 299, což činí průměr 11 072 na zápas.

(zdroj: sparta.cz)