Horváth už připravuje plzeňské mladíky na ČFL: Fotbal musí bolet. Pokud nebolí, tak to není dobře

Horváth už připravuje plzeňské mladíky na ČFL: Fotbal musí bolet. Pokud nebolí, tak to není dobře

Od příští sezony končí juniorské týmy do jednadvaceti let a naopak se obnovují rezervní béčka. Výběr Viktorie bude vést Pavel Horváth a stane se tak ve třetí nejvyšší soutěži, čili v ČFL.

Jak vnímá změnu právě bývalý český reprezentant? "Jednoznačně pozitivně. Spousta zápasů Juniorské ligy nenabídne to, co nabídne třeba souboj s dospělým týmem z ČFL či divize. Souboje náctiletých kluků nejsou dostatečné pro jejich zkušenosti. Jedna z vět, kterou jsme opakovali v posledních měsících, je ta, že fotbal musí bolet. Pokud nebolí, tak to není dobře. Je to jedna z věcí, kterou kluci v dospělém fotbale budou poznávat," pronesl na webu fcviktoria.cz majitel několika českých titulů.

Juniorku trénoval od zimy. "Většina kluků má talent. Nečeká je nic jednoduchého, to je jasné. V tomto věku by většina z nich již měla hrát dospělé soutěže… Ale mají talent a teď záleží na nich, jak se vyrovnají s dospělou ČFL," pokračoval někdejší středopolař Galatasaraye, Sportingu či Visselu Kóbe, který v poslední době jezdil sledovat i hráčů rozmístěné po hostováních. "Jezdili jsme na zápasy Domažlic, Králova Dvora, Písku a dalších týmů, kde máme hráče. Kluci s námi občas i trénovali, takže nějaký přehled o aktuální formě máme. Z těchto kluků chceme mužstvo poskládat, společně i s touto, nyní již bývalou, juniorkou," doplnil na stránkách fcviktoria.cz.

Letní příprava na nový ročník vypukne v červnu. "Do konce týdne ještě budeme trénovat. Poté budou mít kluci necelých 14 dní volno. Následně se začne trénovat a posléze začne plná příprava, která bude trvat zhruba měsíc a týden," uzavřel na fcviktoria.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník.