Matějů posílá Brightonu upřímný vzkaz: Rád bych v Brescii zůstal, vybudoval jsem si tady nějakou pozici

Matějů posílá Brightonu upřímný vzkaz: Rád bych v Brescii zůstal, vybudoval jsem si tady nějakou pozici

Dvaadvacetiletý obránce Aleš Matějů pomohl Brescii, ve které byl zapůjčen z anglického Brightonu, k postupu do Serie A a v Serii B odehrál během dvaadvaceti startů 1602 minut čistého času, s tím, že dalších 120 minut si připsal v Coppa Italia.

"Ročník byl i z mojí strany celkově povedený, odehrál jsem docela dost zápasů, pomohl jsem k úspěchu. Druhá liga je fyzicky náročná, ale především nesmírně takticky vyspělá. Pro obránce je Itálie velkou školou, doporučil bych jí každému defenzivnímu hráči. Cítím, že jsem se za rok dost posunul," liboval si v interview pro magazín Gól odchovanec Příbrami.

Ovládnutí druhé italské ligy vrátilo do města nadšení a euforii. "Fanoušci na Serii A čekali dlouho, jsou nadšení, fotbalem žijí. Když jdeme s kluky po městě, zastavují nás, fotí se s námi. Majitelé restaurací nás zvou na jídlo, na kafe. Hostí nás gratis. Jsou za postup strašně rádi, těší je, že jsou u velkého momentu - návratu do první italské ligy. Nemůžu posoudit, jaký rozdíl mezi ní a druhou ligou je. Ale logicky, Serie A patří mezi nejlepší soutěže světa, rozdíl tedy bude extrémní. Bylo by pro mě fantastické zahrát si proti Ronaldovi a dalším hvězdám. Jenže pořád nevím, jestli v Brescii zůstanu, nebo se vrátím do Brightonu," připustil na stránkách Gólu bývalý hráč Viktorie Plzeň.

On samotný by rád působil pod trenérem Eugeniem Corinim i nadále. "Když mám být upřímný, rád bych v Brescii zůstal. Vybudoval jsem si tady nějakou pozici, vykopali jsme první ligu, vím, co od mužstva čekat. A dobře vím, jak to tady chodí. A pochopitelně možnost, zahrát si Serii A, je strašně lákavá. Jsem v Itálii od loňského léta, nechtělo by se mi po roce zase někam stěhovat. Není dobré měnit často působiště, rád bych se na nějaký čas usadil na jednom místě. Popravdě ale nevím, jak všechno dopadne. Mezi kluby probíhají jednání, ale jak dopadnou, není otázka na mě. Třeba se nakonec objeví úplně nová varianta," uzavřel v Gólu spoluhráč stejně starého slovenského záložníka Nikolase Špalka.