Kdo vyhraje přetahovanou o zadáka Paris Saint-Germain?

Kdo vyhraje přetahovanou o zadáka Paris Saint-Germain?

Malé herní vytížení v kádru Paris Saint-Germain přimělo obránce Thomase Meuniera k úvahám o změně angažmá. Jedním z vážných adeptů na jeho příchod je Manchester United, který by jím rád nahradil Ashleyho Younga. Nyní se ale do celé záležitosti vložil Unai Emery, který vede Arsenal…

Meuniera vytlačil ze sestavy nestárnoucí Dani Alvés, což se sedmadvacetiletému zadákovi zrovna dvakrát nelíbí. Přesun na jinou adresu by mu větší herní zátěž měl zajistit.

Velký zájem je o něj na Ostrovech. Nově pak hlavně ze strany Arsenalu. Kanonýři skončili pátí v Premier League, ale šanci na účast v Lize mistrů mají ještě přes triumf v Evropské lize. Pokud však chtějí být v příští sezoně konkurenceschopní a mít šanci bojovat o příčky nejvyšší, musí bezpodmínečně posílit.

Nové akvizice ale bude hledat i Manchester United. Ole Gunnars Solskjaer začal své angažmá na lavičce rudých ďáblů skvostně, ale postupem času se výkony, a hlavně výsledky výrazně zhoršily. Když už to vypadalo, že by se United mohli dostat do elitní čtyřky, přišly porážky, a nakonec z toho bylo až šesté místo. A kde norského kouče nejvíc tlačí bota? Právě v obraně.

Meunier by se tak hodil oběma celkům. V sedmadvaceti toho má ještě hodně před sebou, ale zároveň už má spoustu zkušeností. Jeho cena navíc není nikterak závratná, mluví se o 25 milionech liber. Belgický reprezentant může kromě pravého beka hrát stejně dobře i na křídle, což je vzhledem k faktu, že United i Arsenal v této sezoně experimentovaly s rozestavením na tři obránce, potěšující.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.