Kdo vyhraje přetahovanou o zadáka Paris Saint-Germain?

Malé herní vytížení v kádru Paris Saint-Germain přimělo obránce Thomase Meuniera k úvahám o změně angažmá. Jedním z vážných adeptů na jeho příchod je Manchester United, který by jím rád nahradil Ashleyho Younga. Nyní se ale do celé záležitosti vložil Unai Emery, který vede Arsenal…

Kdo vyhraje přetahovanou o zadáka Paris Saint-Germain?

Meuniera vytlačil ze sestavy nestárnoucí Dani Alvés, což se sedmadvacetiletému zadákovi zrovna dvakrát nelíbí. Přesun na jinou adresu by mu větší herní zátěž měl zajistit.

Velký zájem je o něj na Ostrovech. Nově pak hlavně ze strany Arsenalu. Kanonýři skončili pátí v Premier League, ale šanci na účast v Lize mistrů mají ještě přes triumf v Evropské lize. Pokud však chtějí být v příští sezoně konkurenceschopní a mít šanci bojovat o příčky nejvyšší, musí bezpodmínečně posílit.

Nové akvizice ale bude hledat i Manchester United. Ole Gunnars Solskjaer začal své angažmá na lavičce rudých ďáblů skvostně, ale postupem času se výkony, a hlavně výsledky výrazně zhoršily. Když už to vypadalo, že by se United mohli dostat do elitní čtyřky, přišly porážky, a nakonec z toho bylo až šesté místo. A kde norského kouče nejvíc tlačí bota? Právě v obraně.

Meunier by se tak hodil oběma celkům. V sedmadvaceti toho má ještě hodně před sebou, ale zároveň už má spoustu zkušeností. Jeho cena navíc není nikterak závratná, mluví se o 25 milionech liber. Belgický reprezentant může kromě pravého beka hrát stejně dobře i na křídle, což je vzhledem k faktu, že United i Arsenal v této sezoně experimentovaly s rozestavením na tři obránce, potěšující.