Příchod Hazarda do Realu? Poprvé o něm promluvil i Perez

Příchod Hazarda do Realu? Poprvé o něm promluvil i Perez

Ačkoli se o námluvách mezi Realem Madrid a Edenem Hazardem mluví již několik let, přičemž po odchodu Cristiana Ronalda tyto spekulace ještě zesílily, až nyní se k nim souhlasně vyjádřil i prezident bílého baletu Florentino Perez.

Real za sebou má turbulentní sezonu, během které se na lavičce bílého baletu vystřídali tři kouči včetně navrátivšího Zinedina Zidana. Právě Francouz má za úkol vrátit královský klub tam, kam patří. V létě ho čeká přestavba kádru. Na odchodu je celá řada borců, se kterými se již nepočítá.

Očekává se, že madridský celek bude během přestupního okna velmi aktivní nejen co se odchodů týče, ale především v posilování. Jedním z hlavních úkolů je nahradit Cristiana Ronalda, který týmu citelně chyběl.

Jeho místo by mohl zaujmout Eden Hazard z Chelsea, který je na seznamu vytipovaných posil Los Blancos na pomyslném vrcholu. Jeho přesunu ze Stamford Bridge napovídá celá řada faktorů. Jedním z nejzásadnějších je ten, že mu příští rok v létě končí smlouva. Pokud ho tedy v Londýně chtějí zpeněžit, musí jednat nyní. Sám belgický reprezentant se netají touhou obléknout bílý dres a spolupracovat se Zidanem.

O tom, že Real má eminentní zájem o Hazarda svědčí i prohlášení Florentina Pereze. „Na příchodu Hazarda máme velký zájem. Je to jeden z nejlepších hráčů světa. Chtěli jsme ho už loni, ale nevyšlo to. Tento rok to zkusíme znovu a mám pocit, že se nám to podaří,“ navnadil fanoušky Realu jeho prezident, který chtěl začít jednat hned po středečním finále Evropské ligy, ve kterém Chelsea porazila Arsenal.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.