Magera: Jsme schopni se měřit i s papírově silnějšími a máme nejlepší fanoušky ve druhé lize, možná i v celé republice

Magera: Jsme schopni se měřit i s papírově silnějšími a máme nejlepší fanoušky ve druhé lize, možná i v celé republice

Když přicházel loni v létě Lukáš Magera z prvoligové Boleslavi do druholigové Zbrojovky, jeho cílem byl okamžitý návrat do nejvyšší soutěže. K baráži o elitu pak pomohl Brnu jako kapitán a nejlepší střelec moravského mužstva.

Ve dvojzápase na Příbram si věří a optimismus mu vlévá do žil forma z posledních týdnů, ve kterém jeho tým válcoval jednoho soupeře za druhým. "V přípravě jsme porazili třeba Opavu a v zimní Tipsport lize bratislavský Slovan. Jsme schopni se měřit i s papírově silnějšími celky," přednesl na webu sport.cz někdejší český reprezentant.

"Po zpackaném podzimu jsme si baráž vytýčili jako jednoznačný cíl. Splnili jsme ho, ale chceme víc. Po šesti druholigových výhrách v řadě jsme dobře naladěni. Jsem si jistý, že můžeme nadcházející dvojzápas úspěšně zvládnout," pokračoval nas tránkách sport.cz nejstarší svěřenec kouče Pavla Šustra, který si bude proti Starkově klubu věřit také na pokutový kopa to i přesto, že poslední v Českých Budějovicích zahodil. "Jsem připravený ho kopat. Byl bych špatný kapitán, kdybych se zbavil odpovědnosti."

Na brněnské půdě se začíná ve středu v 18:00 a šestatřicetiletý veterán věří v podporu fanoušků, kteří by měli stadion téměř zaplnit. "Jsme za to strašně rádi. Máme nejlepší fanoušky ve druhé lize a možná i v celé republice. Jejich pomoc budeme moc potřebovat," doplnil dlouhán.

Jedním z důležitých úkolů bude uhlídat příbramského rychlíka Jana Matouška. "Budeme to mít těžké, ale ligová skupina o záchranu jim příliš nevyšla. A taky budou pod větším tlakem. Oni mohou ztratit, my naopak získat. To by měla být naše výhoda. Když budeme převážně útočit my, nebude mít tolik příležitostí prosadit se Matoušek. Bude to chtít nejlépe žádný gól nedostat a nějaký dát, abychom si před nedělní odvetou v Příbrami vytvořili co nejlepší výchozí pozici," zaznělo z úst velezkušeného útočníka, jehož slova vyšla na sport.cz.