Bude Klopp korunovaným smolařem nebo první triumf v Lize mistrů klepe na dveře?

Bude Klopp korunovaným smolařem nebo první triumf v Lize mistrů klepe na dveře?

Další finálový duel nejprestižnější evropské klubové soutěže je před námi. Již v sobotu prvního červencového dne se můžeme těšit na bitvu gigantů, letos čistě v anglické režii. Po infarktových semifinálových duelech nakonec v Madridu změří síly Tottenham s Liverpoolem. Uspět chtějí obě strany, ale německý kouč Jürgen Klopp možná o něco více, neboť to bude již třetí přímý souboj o ušatý pohár.

Dnes již zkušený německý kouč patří mezi nejuznávanější stratégy v Evropě, ale kariéru lze hodnotit jen podle získaných trofejí. Můžete být hodný na hráče, být férový, umět pomoci, ale bez úspěchu budete jen průměrný trenér. Kloppovi se to v Lize mistrů zatím nedaří, proto doufá, že do třetice všeho dobrého se na něj usměje štěstí.

Poprvé do finále nakoukl ještě v dobách, kdy vedl Borussii Dortmund. S vestfálským týmem se dostal až do londýnského Wembley, kde však nestačil na Bayern Mnichov. Rozhodně se ale domů nevracel s ostudou, naopak byl na své svěřence hrdý, neboť porážka přišla až minutu před koncem z kopaček Arjena Robena.

„V první řadě musím pogratulovat Bayernu, protože je vítězem. Po zápase musíte respektovat výsledek. Zasloužili jsme si být ve finále, což jsme také na hřišti potvrdili. Sice to není nejdůležitější věc, ale důležitá je,“ hlásil tehdy ještě nepříliš otrkaný kouč před novináři po finálovém nezdaru. V jiné roli už byl v závěru minulé sezóny, kdy s Liverpoolem dokráčel až do finále v Kyjvě. Real ale nakonec urval zlatý hattrick pro sebe. Duel ovlivnilo brzké zranění Salaha a fatální chyby brankáře Kariuse.

 „Nejsem slaboch a umím přijímat porážky. Konec konců ve finále potřebujete i štěstí, abyste vyhráli a my ho neměli. Vždyť Bale vstřelil fantastický gól nůžkami. Víme, co dokáže, ale ve většině případů by balon poslal někam na tribunu a ve finále se zrovna trefí. Jestli tohle nebylo štěstí, tak nevím no. A pak ty věci s Kariusem…,“ hodnotil Klopp druhé selhání ve finále Ligy mistrů. Ukrajina se zdála být zakletá, ale v Madridu to může být jinak.

Liverpool si letos finále zasloužil už jen za to, co předvedl v semifinále s Barcelonou doma na Anfield Road. Také v Premier League bojoval až do posledního kola o titul. A Klopp ví, že potřebuje fanouškům přinést cennou trofej. I on sám by rád už prolomil tu finálovou smůlu.