Kouč PSG ukázal na žolíka z Bundesligy. Proč po něm v Paříži tolik prahnou?

Kouč PSG ukázal na žolíka z Bundesligy. Proč po něm v Paříži tolik prahnou?

PSG bedlivě sleduje hráčský trh před novou sezónou a plánuje se opět lehce vyzbrojit. Zámožný francouzský velkoklub již avizoval, že prioritou bude posílení defenzivní řady. V minulých týdnech se objevovaly informace, že by mohl do Paříže zamířit i útočník Griezmann, ale kouč Thomas Tuchel tuto variantu zamítl. Podle jeho slov není nutné kupovat útočníky, ale jeden záložník by se mu hodil.

Tuchel se v rozhovoru pro tamní média nechal slyšet, že má eminentní zájem o záložníka Borussie Dortmund Juliana Weigla. Třiadvacetiletý talent je sledován vícero pozorovateli, ale vestfálský klub by jej rád udržel ve svých řadách. Jisté je, že jeho vykoupení by přišlo i zámožné PSG velmi draze. Tuchel vsází i na to, že samotného hráče zná ještě z časů, kdy v Dortmundu sám působil.

Vedení francouzského mistra dalo Tuchelovi zelenou pro další sezónu, ale ukázalo varovným prstem, že je potřeba uspět také v Lize mistrů. Jasně tak bylo signalizováno, že triumf v Ligue 1 je již brán jako samozřejmost. „Nebudu vám tuto informaci vyvracet. Skutečně nás Julian zajímá. Je to proto, že je to zajímavý hráč, ve kterém spí obrovský potenciál. Budu rád, když se nám ho povede přivézt,“ nechal se slyšet kouč PSG.

Stále více se také hovoří o zájmu Realu Madrid o Kyliana Mbappého. Ten už fanoušky ujišťoval, že rozhodně nemá v plánu měnit klubové barvy. Dvacetiletý kanonýr stihl v této sezóně zaznamenat 33 branek v Ligue 1, celkově pak ve všech soutěžích 39. „Kylian má v sobě neotřesitelnou sebedůvěru. Někomu by to mohlo přijít jako arogance, ale on si prostě jen věří. Má to zdravě nastavené a jde si za tím, aby se stal nejlepším hráčem na světě,“ chválil svého svěřence Tuchel.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.