Plzeň se dozvěděla možné překážky na cestě do třetího předkola Ligy mistrů. Kdo jí hrozí?

Plzeň se dozvěděla možné překážky na cestě do třetího předkola Ligy mistrů. Kdo jí hrozí?

Protože ovládla Evropskou ligu Chelsea, úřadující tuzemský vicemistr ze západočeské Doosan arény už ví, že ve druhém předkole Ligy mistrů 2019/2020 narazí buď na švýcarského, nebo řeckého obra.

Konkrétně jde o FC Basilej, kterou zdobí dvacet švýcarských titulů a v posledním ročníku se umístila na druhém místě za vítězným Young Boys Bern a Olympiakos Pireus, jenž je historicky nejúspěšnějším řeckým klubem se čtyřiačtyřiceti primáty a sedmadvaceti triumfy v poháru, ale také on skončil v uplynulé sezoně až druhý za Paokem Soluň.

Soubor kouče Pavla Vrby, který má koeficient 33,000, což je méně než Basilej i Olympiakos, se bude účastnit nemistrovské části Champions League.

Pakliže by se dokázali Hruška, Hubník, Krmenčík, Havel a spol. prokousat do třetího předkola LM, hrozily by jim celky jako Porto, Dynamo Kyjev, Bruggy nebo Krasnodar.

V případě vypadnutí by Plzeň putovala do třetího předkola Evropské ligy, kde už by však byla nasazená a v tomto ranku už je seznam potenciálních soupeřů mnohem širší...