Do Liberce může z nepovedené exotické mise zamířit již vyzkoušená kvalita. Kdo iniciuje návrat?

Do Liberce může z nepovedené exotické mise zamířit již vyzkoušená kvalita. Kdo iniciuje návrat?

Jednatřicetiletý srbský záložník Miloš Bosančič má za sebou další nepovedené exotické působiště. V Ázerbajdžánu mu to v celku KF Sabah to nevyšlo.

"Nebylo to ideální, pro fotbal tam byly špatné podmínky. Třeba v prvním klubu byla hřiště s umělou trávou. Slibovali, že bude přírodní, ale nechali to tak. Ani peníze jsme včas nedostávali, něco mi ještě dluží. Pak jsem přestoupil do druhého klubu a myslel jsem, že to bude fotbalově lepší, ale bylo to stejné. Úroveň tamní ligy je ve srovnání s českou o hodně slabší. Byla to další má chyba. V kariéře jsem jich udělal hodně, ale s tím se už nedá nic dělat. Hraním v Thajsku jsem ztratil dva roky, ale je mi 31 let, cítím se dobře. Uvidím, jak mi vydrží tělo, ale doufám, že ještě tři čtyři roky budu hrát," pronesl v interview pro sport.cz bývalý hráč Slovanu Liberec.

Kreativní fotbalista, který dle svých slov odmítl nabídky z Malajsie a Indie, je momentálně volným hráčem a dle svých slov by se rád vrátil do starého známého prostředí na podještědský stadion U Nisy. To vše i přesto, že mu v Asii nabízí lepší peníze, než v Evropě. "Peníze nyní nejsou na prvním místě, doma jsem rozjel nějaký byznys," nechal se slyšet odchovanec Partizanu Bělehrad, jenž si v minulosti zahrál také za portugalskou Boavistu Porto.

"Je to hráč, kterého máme vyzkoušeného a víme o jeho kvalitách, ale možnost jeho návratu je zatím ještě otevřená, rozhodne se v následujících týdnech," ozřejmil sportem.cz citovaný sportovní ředitel Zdeněk Koukal.

Pakliže by se muž se zkušenostmi z korejské, čínské či thajské ligy do české nejvyšší soutěže vrátil, mohl by začít navázat na předešlá čísla - 101 zápasů a 14 branek. Z české ligy vlastní Bosančič také svůj jediný ligový titul. Stalo se tak v sezoně 2011/2012.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.