Gebre Selassie by si chtěl ještě zahrát v české lize. Velkou šanci na jeho získání bude mít Liberec

Gebre Selassie by si chtěl ještě zahrát v české lize. Velkou šanci na jeho získání bude mít Liberec

Za normálních okolností by se v současné době Theodor Gebre Selassie připravoval na kvalifikační duely s Bulharskem a Černou Horou. Protože už však součástí reprezentace není, namísto toho nabírá síly na další bundesligový ročník v barvách Werderu Brémy.

"Chtěl bych za klub odehrát to samé i příští rok a potřeboval jsem si na nějaké frontě ulevit. A získat čas na odpočinek," informoval na webu idnes.cz dvaatřicetiletý defenzivní specialista se čtyřiapadesáti mezinárodními starty, jehož v závěru nedávné sezony trápila bolavá kolena.

V Brémách má kontrakt do června 2020, čili ještě na jeden rok. Má představu o tom, co se bude dít dál? "Okolo Vánoc se pobavíme o tom, co a jak a budeme mít jasno o další sezoně. Už teď jsem měl možnost prodloužit o další rok, ale ještě nevím, jak to bude s rodinou. Staršímu synovi Noemu bude příští rok šest let a rádi bychom, aby šel do školy v Čechách. Nebylo by pro něj příjemné, abychom ho tam dali do první třídy a pak ho vytáhli od nových kamarádů zase sem, to by bylo zbytečný. Je možné, že bude mít odklad, uvidíme," pokračoval idnes.cz citovaný zadák s minulostí ve Slovanu Liberec.

Za jistých okolností by se tak mohl přiblížit jeho návrat do české ligy. "Pokud mi zdraví vydrží, tak bych si ji chtěl znovu zahrát. Kvalitativně bych na to ještě měl mít," doplnil kolega brankáře Jiřího Pavlenky.

V domácích podmínkách oblékal trikoty tří značek, a sice Liberce, Slavie a Jihlavy. Kde by se tedy rád viděl? "Nenaťukávali mě, na to je ještě brzo. Platí, že budeme žít v Liberci. V budoucnu by bylo dobré, aby to z Liberce nebylo daleko," uzavřel Gebre Selasie, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.