Marcelo a Carvajal jsou minulost. Nejlepší full-backy má Liverpool, říká před finále LM Kloppův asistent

Marcelo a Carvajal jsou minulost. Nejlepší full-backy má Liverpool, říká před finále LM Kloppův asistent

Liverpool se může pyšnit hvězdným útočným triem Sané, Firmino a Salah, možná je to ale právě pevná a silná obrana, která Reds zajistila tuto sezónu jako jednu z nejúspěšnějších za posledních několik let. A ta není pouze o Virgilu van Dijkovi.

Právě Virgil van Dijk ale letos předvádí nejlepší výkony v celé Premier League, vyhrál cenu pro nejlepšího hráče sezóny, za celých 38 zápasů přes sebe nenechal pustit jediného útočníka a mnozí říkají, že v této sezóně vystřídal Sergia Ramose jako nejlepšího stopera na světě. Jedna vlaštovka jaro nedělá, ale pokud van Dijk v příští sezóně naváže na své výkony, může se stát velkou defenzivní ikonou.

Kromě van Dijka ale zažili skvělou sezónu i krajní obránci Reds. Ti se do základní sestavy propracovali v podstatě až v minulé sezóně, tento ročník pro ně byl ale naprosto snový. Řeč je samozřejmě o mladičkém bekovi Trentovi Alexander-Arnoldovi a skotském obránci Andrew Robertsonovi. Nebyla by nadsázka říct, že spolu tvoří nejlepší duo krajních obránců na světě.

S tím souhlasí i asistent trenéra Liverpoolu Pep Lijnders. "Marcelo a Dani Carvajal už jsou minulost. Zapomeňte na ně, na Joaa Cancela a Alexe Sandra, na Joshuu Kimicha a Davida Alabu. Nejlepší krajní obránci jsou Andy Robertson a Trent Alexandr-Arnold," říká pomocník Jürgena Kloppa. 

Nyní musí hvězdná obrana Liverpoolu ubránit Harryho Kanea, Lucase Mouru, Heung-Ming Sona a spol. Pokud se jí to podaří, zvedne nad hlavu ušatý pohár, který Reds loni unikl. Finále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Tottenhamem začíná v 21 hodin.