Zbrojovku čeká boj o všechno. Trenér Šustr věří, že diváci Brnu v Příbrami vytvoří domácí prostředí

Zbrojovku čeká boj o všechno. Trenér Šustr věří, že diváci Brnu v Příbrami vytvoří domácí prostředí

Zbrojovka Brno zažila ne příliš povedenou sezónu a nic nenasvědčovalo tomu, že by se tým z druhého největšího města v republice vrátil do první ligy, díky výborné jarní formě a novému systému ligy mají ale Brňané první ligu na dosah. Stačí už jen porazit v neděli Příbram.

Zbrojovka po loňské mizerné sezóně sestoupila do FNL a ani na úvod sezóny se Brňanům ve druhé nejvyšší soutěži nedařilo, i proto kouče Romana Pivarníka nahradil Pavel Šustr. Ani on tým zázračně nezvedl, nicméně postupné zlepšování týmu zejména v jarní části je hlavně jeho práce a i díky němu se Brno dostalo do skvělé formy. 

Zbrojovka se pohybovala v polovině tabulky FNL, nakonec ale skončila třetí a díky novému systému tak postupuje do baráže. Ta byla zahájena ve středu, kdy se na brněnské Srbské představila Příbram, čtrnáctý tým první ligy včetně nadstavby. Baráž se hraje pohárově, zápas doma a venku, platí i pohárová matematika.

V Brně utkání skončilo 3:3, Příbram vedla po deseti minutách 2:0, Brno ale utkání otočilo na 3:2, v poslední minutě však Příbram srovnala. Brno tak ve středočeském městě musí vyhrát, neboť remíza 4:4 a výš je nepravděpodobná. Na tomto zápase bude záviset celá sezóna týmu, neboť určí, zda budou příští sezónu brněnští fotbalisté působit v první nebo v druhé lize. 

"Říkat cokoliv dalšího je v tuhle chvíli zbytečné, důležitost zápasu je zjevná," říká před zápasem v Příbrami trenér Šustr.  "Ještě jsme si zdůraznili principy naší hry - toho, co dělat, když nemáme míč. Měli jsme video, pochopitelně chystáme hlavně hlavy hráčů. Naštěstí, jak už jsem říkal ve středu, s motivováním hráčů opravdu není problém," pokračuje v předzápasovém rozhovoru.

Zápas v Brně vidělo více než osm tisíc lidí. Takovou návštěvnost Zbrojovka neměla ani před třemi, čtyřmi lety v první lize. Klub navíc organizuje výjezd do Příbrami, kam se podle všeho hodlá vydat několik set brněnských fanoušků. Zbrojováci doufají, že jim zde fanoušci připraví atmosféru, jakoby hráli doma.

"Sám vím o spoustě lidí, kteří se chystají vyrazit. Ve středu nám diváci neuvěřitelně pomohli a já věřím, že tomu tak bude i v neděli. Rád bych znovu zdůraznil, že právě oni mohou být tím prvkem, který zápas zvrátí v náš prospěch. A tím pádem i oni mohou mít zásluhu na případném postupu, po kterém všichni v Brně toužíme," komentuje Šustr důležitost fanoušků. 

Utkání v Příbrami mezi domácími a Zbrojovkou Brnou začíná v neděli 18:30.

(zdroj: fczbrno.cz)

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.