Nakonec byla sezóna úspěšná, říká Weber po postupu do Evropské ligy. Zůstane Páník v Baníku?

Nakonec byla sezóna úspěšná, říká Weber po postupu do Evropské ligy. Zůstane Páník v Baníku?

Mladá Boleslav sice po třiceti kolech skončila ve Fortuna lize sedmá, díky vyhrané nadstavbové skupině "o Evropu" a porážce Baníku Ostrava, pátého týmu ze skupiny "o titul", 1:0 se probojovala až do druhého předkola Evropské ligy. Sezónu tak může hodnotit úspěšně. 

S tím souhlasí i kouč Mladé Boleslavi Jozef Weber. "Sezóna byla úspěšná. Vyhrabali jsme se z marastu, odbourali jsme nedostatky, zlepšovali naši hru a nakonec jsme se dostali do předkola Evropské ligy. Určitě jsme spokojeni," hodnotí po posledním zápase ročníku celou sezónu Weber.

Komentář ale přidal i k poslednímu zápasu s Baníkem: "Do ničeho jsme je nepustili. Škoda, že jsme nevyužili brejky a nevstřelili další gól, měli jsme být produktivnější. Ale chtěli jsme vyhrát, takže jsme šťastní," nechal se slyšet trenér Středočechů. "Šeda podal skvělý výkon, ale vyhráli bychom i bez něj. Zasloužené vítězství," uzavřel Weber.

Slovo k utkání dostal před televizními kamerami O2 TV i kouč Baníku Bohumil Páník. "V týmu jsme měli zdravotní problémy, ale na to se vymlouvat nelze. Mladá Boleslav byla kvalitnějším mužstvem. Blahopřeji jim a věřím, že budou v Evropě úspěšní," začal Páník.

"My jsme kazili spoustu věcí, oni prostě byli kvalitnějším týmem, navíc je podržel brankář Šeda. Chleba se lámal na tom, že jsme neproměňovali šance. Je to o detailech a ty dnes byly na straně Mladé Boleslavi," pokračoval trenér ostravského týmu.

Tomu ale končí smlouva už na konci června a vůbec se neví, zda bude v Ostravě pokračovat. "Brzy mi končí kontrakt a uvidíme, jak se domluvím s vedením," odmítl situaci komentovat a nechal nad svým budoucím angažmá jeden velký otazník.

Mladá Boleslav vyhrála 1:0 gólem Komličenka, ale hráčem zápasu byl zvolen brankář vítězného týmu Šeda. "Díky všem, kteří pro mě hlasovali," začal s komentářem. "Ale musím smeknout před Baníkem, že to nezabalili. Kvalita byla na obou stranách, my dnes byli šťastnější," říká Šeda, jenž se i díky svému výkonu může těšit na evropské poháry.

(zdroj: O2 TV)

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.