Klopp má první trofej s Liverpoolem, Reds po čtrnácti letech ovládli Ligu mistrů! Rozhodl Salah z penalty

Ročník Ligy mistrů 2018/19 je za námi. Po dlouhých čtrnácti letech slaví titul v milionářské soutěži Liverpool, který ve finále porazil jiný anglický tým, Tottenham Hotspur, 2:0! Jürgen Klopp tak slaví první trofej na lavičce Liverpoolu a svůj první ušatý pohár.

Finále začalo doslova už v první minutě. Hned na úvod byla totiž odpískána sporná penalta po ruce Sissoka, z které se nemýlil Mohamed Salah. Oba týmy ale nečekaný vývoj utkání zmrazil a nejméně šedesát herních minut na hřišti hráči nepředváděli výkon hodný finalisty Ligy mistrů. Tottenham se ke konci ale přece jen probral.

Dele Alli a Lucas Moura měli několik gólových šancí, Liverpool ale podržel brankář Alisson. Reds se zatáhli do obrany a mohlo se jim to vymstít, po standardní situaci ale v 88. minutě na 2:0 zvýšil Divock Origi a bylo vymalováno. Liverpool napravil loňský neúspěch v Kyjevě, kde ve finále Ligy mistrů podlehl Realu Madrid 1:3, a slaví symbolicky právě v Madridu (ačkoliv na stadionu konkurenčního Atletica) svůj šestý ušatý pohár, první od roku 2005.