Van Dijk: Messi by mohl vyhrát Zlatý míč, ale já bych se mu také nebránil

Van Dijk: Messi by mohl vyhrát Zlatý míč, ale já bych se mu také nebránil

Před rokem to v Kyjevě nevyšlo, ale Liverpool smutnit nemusí. V sobotu v Madridu po čtrnácti letech opět ovládl prestižní evropskou milionářskou soutěž. Utkání rozhodla rychlá penalta Salaha a trefa náhradníka Salaha, ale také je nutné pochválit poctivou defenzivní řadu, kterou opět dirigoval nizozemský stoper Virgil van Dijk.

Zkušený obránce pomohl k triumfu v Lize mistrů a po závěrečném hvizdu byl se svými spoluhráči v Euforii. Rozdávaly se úsměvy od ucha k uchu a spokojené rozhovory. Před novináře předstoupil také dirigent defenzivní řady a naznačil, že počítá, že i jeho by se mohla týkat nominace na Zlatý míč, přestože konkurence je veliká. Mluví pro něj ale zisk cenné trofeje a fakt, že se stal nejlepším hráčem uplynulého roku v Premier League.

„Boj o Zlatý míč bude letos vyrovnaný. Myslím, že by to měl vyhrát Lionel Messi, protože je nejlepším hráčem na světě, ale já bych se tomu také nebránil. Když to vyhraju, tak si tu trofej bez váhání vezmu a užiju si to,“ nechal se slyšet Van Dijk, který před angažmá v Liverpoolu hájil barvy Southamptonu.

Finále Ligy mistrů značí pro hráče z Anfield Road konec další sezóny, ale odpočinek nebude zase až tak dlouhý. Již za pár týdnů začne příprava a poté boj nanovo. „Sezóna pro nás dnes končí, ale neměli bychom přestat mít hlad. V červenci se pojede opět od nuly. Tahle sezóna nám ukázala, že na ní můžeme stavět. Znovu se pokusíme vyzvat Manchester City a uspět. Jsme ambiciózní tým a chceme, aby to neskočilo jen jediným úspěchem,“ dodal Van Dijk.