Salah: Obětoval jsem toho fakt hodně, ale je neuvěřitelné dojít z vesnice u Káhiry až sem do Madridu

Salah: Obětoval jsem toho fakt hodně, ale je neuvěřitelné dojít z vesnice u Káhiry až sem do Madridu

Egyptský faraón opět dokázal, jak moc je pro svůj tým důležitým. V této sezóně se mu střelecky nedařilo jako v té minulé, ale klíčové branky obstarávat nezapomněl. Ve finále Ligy mistrů proti Tottenhamu udeřil již chvíli po úvodním hvizdu, kdy byla nařízena penalta. Postavil si míč na puntík a chladnokrevně překonal brankáře Llorise. Po závěrečném hvizdu bylo vidět, že jeho srdce není z kamene. Mohamed Salah nechal volný průchod svým emocím a ve tváři se třpytily slzy štěstí.

Před rokem opouštěl hrací plochu s opačnými pocity. Po faulu Ramose pro něj finále v Lize mistrů předčasně končilo a on pak už jen sledoval, jak jeho spoluhráči svádí marný boj s Bílým baletem. Tentokrát se ale dočkal. Již na samotném začátku proměnil pokutový kop po ruce Sissoka a nasměroval Liverpool k výhře. A ušatý pohár v rukou si pak hýčkal.

„Je to neuvěřitelné. Dojít z vesnice u Káhiry až sem do Madridu pro vítězství v Lize mistrů. Obětoval jsem toho pro svou kariéru hodně, a proto jsem tak šťastný. Z toho, že jsem mohl hrát druhé finále po sobě a konečně odehrát celých devadesát minut, z toho, že jsme vyhráli. Nikoli nějakým individuálním výkonem jednotlivce, ale neuvěřitelnou hrou celého mužstva,“ přiznal spokojený egyptský reprezentant před novináři.

Na sociálních sítích se po jeho penaltě hojně spekulovalo, zda byla odpískána správně. Jeden tábor vyhodnotil rozhodnutí hlavního arbitra jako chybné, ostatní zase souhlasně přikyvovali. Spokojený byl ale Salah, neboť jeho branka dala Liverpoolu možnost se v utkání výrazně nadechnout. „Příští sezónu uvidíme i v Premier League, co videosystém VAR přinese, ale teď se mi líbí,“ zavtipkoval Salah na moment utkání, který výsledek notně ovlivnil.