Klopp: Ti kluci pro mě každý den trpí a tohle je odměna za jejich dřinu. Nejlepší noc mé kariéry

Klopp: Ti kluci pro mě každý den trpí a tohle je odměna za jejich dřinu. Nejlepší noc mé kariéry

Do třetice všeho dobrého. V barvách Borussie Dortmund se uspět v Lize mistrů nepodařilo stejně jako před rokem v Kyjevě. Nyní je ale úspěch tady. Sobotní madridské finále dopadlo pro Liverpool dobře a výhra 2:0 značila zisk ušatého poháru. Po zápase byl Klopp jako správný vůdce obklopen svými hráči a užíval si pocit triumfu.

Německý stratég po svém příchodu na Anfield Road vštěpoval rukopis do kabiny Reds a postupně ji přetvořil k obrazu svému. Postavil nejen funkční defenzivní val, ale i ofenzivně laděný tým, který dokáže tahat za jeden provaz, přestože ukrývá zajímavé individuality. Vedení Liverpoolu mu důvěřuje a nikdo nepochybuje, že by mohl na této adrese vydržet dlouho. Jednou trofejí to rozhodně končit nemusí.

„Je to nejlepší noc mé profesionální kariéry. Jsem šťastný za všechny tyhle kluky, kteří pro mě trpěli a trpí. Vítězství si zasloužili víc než kdokoliv jiný,“ radoval se Klopp ze zisku cenné trofeje. Ta v Premier League mu unikla jen o vlas, přestože nasbíral neuvěřitelných 97 bodů. „Normálně jsem už dvacet minut po zápase na půl opilý, a teď jsem měl jen vodu,“ vtipkoval německý stratég, který se svými hráči zažil noc plnou oslav a radosti.

Kabina mu věří a pečlivě plní všechny jeho pokyny. Klopp je autoritou, kterou by si přál mít každý klub bojující o cenné trofeje. I proto po triumfu hráči pěli na svého trenéra ódy. „Neuvěřitelné je hlavně to, co udělal náš trenér od chvíle, co přišel na Anfield. Všechnu chválu si zaslouží on. Dal dohromady mužstvo, stvořil klima v šatně, spojil nás dohromady. Bez něho by nebylo možné, abychom Ligu mistrů vyhráli,“ chválil svého mentora Jordan Henderson.