Zklamaný Lloris: Nemyslím si, že jsme tým, který by mohl hrát finále každý rok

Zklamaný Lloris: Nemyslím si, že jsme tým, který by mohl hrát finále každý rok

Zklamání bylo obrovské. Londýnský Tottenham se poprvé v historii prokousal až do finále Ligy mistrů, ale ve finále recept na Liverpool nenašel a prohrál 0:2. I přes obrovský úspěch se v táboře Kohoutů shodují, že podobný moment se v dohledné době nemusí opakovat. Připomněl to i na tiskové konferenci francouzský reprezentační brankář Hugo Lloris.

Jen se smutkem sledovali, jak Liverpool bere cennou trofej a raduje se před celým světem. Mohl to být i jejich velký večer, ale ve finále se jim nepodařilo nic vymyslet. Uzdravený Kane nebyl příliš vidět a brankář Lloris musel již chvíli po úvodním hvizdu čelit pokutovému kopu Salaha. Trofej byla najednou dál, než by si hráči Spurs přáli.

„Tohle k fotbalu patří. Rozhodčí ukázal na penaltu okamžitě, proto bylo jasné, že byl rozhodnutý. Museli jsme to přijmout. Není pak snadné se vrátit do hry a držet se dál našich pokynů. Nebudu ale rozhodčího obviňovat. Podle záznamu si také myslím, že se míč pravděpodobně dotkl ruky Moussy, ale je jasné, že to fanoušci budou vnímat jinak,“ nechal se slyšet zkušený brankář.

Tottenham byl k zisku ušatého poháru velmi blízko, ale poslední duel se mu nepovedl. Lloris s kapitánskou páskou na své paži si také nedělá iluze, že by se finále mohlo v dohledné době opakovat.

„Nemyslím si, že je Tottenham typem klubu, který by měl v další sezóně bojovat o finále Ligy mistrů. Musíme být v tomto upřímní. Ale jedna věc je jistá. Jsme ambiciózní a postupně se snažíme snižovat propast mezi nejlepšími týmy v Evropě. Za ty tři roky jsme se hodně zlepšili a je vidět, že jdeme správným směrem,“ dodala francouzská reprezentační jednička.