Pochettino: Nechte mě pár dní truchlit, poté se můžeme bavit o mé budoucnosti

Pochettino: Nechte mě pár dní truchlit, poté se můžeme bavit o mé budoucnosti

Rukopis argentinského trenéra Mauricia Pochettina je v Tottenhamu nepřehlédnutelný. I díky tomu je londýnský gigant tam, kde je. Každý rok patří mezi nejlepší týmy anglické nejvyšší soutěže a ostudu nedělá ani v pohárové Evropě. Právě v této sezóně dokráčel až do samotného finále Ligy mistrů a jen krůček ho dělil od cenné trofeje. Liverpool však měl svůj vlastní sen, který naplnil.

Manažer Spurs má podporu vedení i kabiny. Pokud by měl Kohouty opustit, rozhodně by to nebylo vinou špatných výsledků. Nezdar ve finále Ligy mistrů bolí, ale i tak může Tottenham hovořit o historickém úspěchu. Kolem Pochettina však krouží celá řada elitních evropských velkoklubů, kteří by jej chtěli ve svých řadách.

„Myslím, že teď není vhodná doba, abych řešil svou budoucnost. Nechte mě pár dní truchlit, poté se můžeme bavit na tohle téma. Někteří lidé chtějí být chytří a srovnávají mě s různými manažery, ale nevědí, že jsem v jiném projektu a mám v něm jinou pozici. Chtějí být chytřejší a vyvolávají svůj názor do světa bez argumentů,“ hovořil argentinský kouč po nezdaru v Madridu.

„Těch pět let v Tottenhamu bylo skvělých. Úžasný projekt, který začal u odhodlání našich hráčů. Poprvé v historii dostal klub šanci hrát finále Ligy mistrů. Teď je třeba zachovat klid a přijmout porážku s pokorou. Rozhodně bych neměnil náš herní styl a obracel kabinu,“ pokračoval zkušený trenér, který dovedl poslední době Tottenham na výsluní nejen v Anglii.