Slavia se musí obávat o svou další oporu. Ukázali na ni naši sousedé z Německa

Slavia se musí obávat o svou další oporu. Ukázali na ni naši sousedé z Německa

Úspěch pražské Slavie nejen na domácích bojištích, ale také v pohárové Evropě, neunikl pozornosti evropských dravců. Bylo jen otázkou času, kdy se do Edenu dostanou nabídky na současné opory. Největší zájem je o Součka, který by mohl zamířit například do Turecka či Ruska, pozadu nejsou ale ani pokušitelé z Francie v případě Deliho. A které barvy by mohl od nové sezóny oblékat obránce Vladimír Coufal?

Šestadvacetiletý pravý obránce má za sebou velice povedenou sezónu. Po svém příchodu z Liberce se dokázal rychle aklimatizovat v Edenu a plnit pokyny kouče Jindřicha Trpišovského do puntíku. Za svou práci se mu dostalo odměny nejen v podobě trofejí z ligy a domácího poháru, ale ozývají se také zájemci z Německa.

O několikanásobného českého reprezentanta se přihlásil bundesligový Freiburg. Za jeho uvolnění nabízí tři miliony eur, ale částka se může ještě o stejně vysokou sumu navýšit jako bonus. Pokud by se tak stalo, inkasoval by vršovický klub celkem 150 milionů korun, což je nezanedbatelná částka. Vedení ale před pár týdny projevilo zájem zbytečně svůj tým neoslabovat.

Freiburg by však rád uspěl, což dokazuje i částka, která představuje jednu z největších investic v historii tohoto německého klubu. Coufal by se tak mohl dočkat svého prvního zahraničního angažmá. V této sezóně odehrál 39 soutěžních duelů, ve kterých zaznamenal 4 branky a šest asistencí.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.