Ronaldo byl blízko návratu na Old Trafford. Co nakonec zapříčinilo odmítnutí?

Když portugalský legionář Cristiano Ronaldo opouštěl v roce 2009 Manchester United, bylo možné spatřit ve tvářích fanoušků Rudých ďáblů vrásky a slzy. Jejich klenot mířil do Realu Madrid, přestože mohl být na Old Trafford hvězdou více jak dekádu. Však také v Bílém baletu dokazoval, že patří k nejlepším tvářím současnosti, ba i historie tohoto sportu. A dokazuje to také v Juventusu.

Ronaldo byl blízko návratu na Old Trafford. Co nakonec zapříčinilo odmítnutí?

Stará dáma však po této sezóně mění trenéra a Ronaldo prý váhá, zda bude v Turíně pokračovat. Po zisku titulu v Serii A sice prohlásil, že nemá důvod odcházet, ale podle italských listů není jeho setrvání jisté. Již před rokem si mnozí fanoušci Manchesteru United přáli, aby se ztracený syn vrátil zpět, ale nestalo se tak.

O rok později se opět o jeho přesunu na Old Trafford jednalo. Dokonce i Ronaldo připustil, že by se odchodu na Ostrovy nebránil, ale nakonec tuto nabídku odmítl. Rudí ďáblové mu nabízeli roční mzdu o 4 miliony eur vyšší než v Juventusu.

Portugalský klenot však při rozhodování neřešil zase až tolik finanční stránku jako fakt, že by si příští rok Ligu mistrů nezahrál. Manchester United zakončil sezónu na šestém místě v Premier League, proto si zajistil účast „jen“ v Evropské lize. A to je pro Ronalda málo, protože Liga mistrů je pro něj kyslíkem, který potřebuje.