Kdyby prý měl Komličenko za zády současnou sílu Slavie, nastřílí 45 gólů jako v dobách Bicana...

Kdyby prý měl Komličenko za zády současnou sílu Slavie, nastřílí 45 gólů jako v dobách Bicana...

Kvalifikace o evropské poháry jsou pro Mladou Boleslav skvělá věc, která s sebou přináší příjemnou odměnu, další motivaci i hromadu úkolů. Jedním z jich bude postavit relevantní kádr také pro příští soutěžní ročník 2019/2020.

"Musíme se pokusit udržet většinu kádru a ještě ho doplnit. Sice nejsme na úrovni Slavie a Sparty a nejsme klub, který by si mohl dovolit koupit hráče za čtyřicet nebo padesát milionů, ale pár zajímavých jmen sehnat umíme," ubezpečil v interview pro idnes.cz boleslavský prezident Josef Dufek.

Evropskou přísluštnost zajistil klubu z města automobilů nejlepší ligový kanonýr a čerstvý ruský reprezentant Nikolaj Komličenko. Kdo jiný, že. "Kluci ho přijali za svého. I díky tomu, že si s ním pokecají česky. Taky si uvědomují, že fotbal není jen zábava, ale taky živobytí. A Koljovy góly znamenají peníze, poháry a bonusy pro všechny. Ale pozor, Komličenko by nebyl tak výrazný, kdyby za sebou neměl Přikryla, Mešanoviče, Matějovského a další. Velká čest trenéru Weberovi, jak se mu podařilo vytvořit nadstandardní útočnou vozbu, která když to rozbalí, těžko se brání," chválil ofenzivní činnost Boleslavi její šéf, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Třiadvacetiletý dlouhán s minulostí ve Slovanu Liberec nakonec zakončil ročník 29 brankami ve dvaatřiceti startech, což je mimořádný výkon. "Střelci jsou vždycky vidět nejvíc. Troufám si říct, že kdyby měl Komličenko za zády současnou sílu Slavie, nastřílí gólů pětačtyřicet jako v dobách Bicana," překvapil idnes.cz citovaný Dufek.

Nebojí se, že o něj brzy přijde, protože se ozvou bohatší zájemci? "To víte, že se po dovolené vrátí, má smlouvu ještě na tři roky. Ale jestli ji dodrží, toť otázka. Předně chci říct, že jsme ho nekoupili, abychom ho za 14 dní prodali. Byl to velký boj, než jsme ho v lednu z Krasnodaru získali natrvalo. Věděli jsme, co děláme. Kolja dokáže přetavit práci celého týmu a ten tým si to uvědomuje," uzavřel na webu idnes.cz první muž středočeské značky, která byla založena již v roce 1902.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.